Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2015 > 15:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 mai 2015, ora 15:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 230/2015 privind modificarea art.12 alin.(3) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.5/2010 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Cetățenie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:287 140 85 11 9 13 17 12
- voturi pentru (DA):285 140 84 11 8 13 17 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria - DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PSD DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Guran Virgil - DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat - DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Manda Iulian Claudiu PSD DA
141. Manolache Marius PSD DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Militaru Lucian PNL DA
156. Mincă Liliana ND DA
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mitrea Manuela PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Moisii Constantin PSD DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Molnar Zsolt UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Movilă Petru ND DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Murgu Neagu PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Clement ND DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Alexandri PNL DA
179. Nicolae Florian PSD DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Oajdea Daniel Vasile ND DA
190. Ochi Ion PSD DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Paleologu Theodor PNL DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Paul Maria-Andreea PNL DA
200. Păun Nicolae Minoritati DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petrea Dorin Silviu PSD DA
204. Petrescu Petre - DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Popa Octavian-Marius PNL DA
208. Popa Radu Mihai - DA
209. Popeangă Vasile PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PNL DA
211. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
212. Potor Călin PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo - DA
217. Rățoi Neculai PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL DA
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Cristian-Constantin PNL DA
221. Roman Gheorghe PSD DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Stan Ion PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Stoica Mihaela - DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Stroe Radu PSD DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tabugan Ion PSD DA
253. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
254. Tararache Mihai PNL DA
255. Tămâian Ioan PNL DA
256. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
262. Tiuch Cătălin PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PNL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
265. Tomac Eugen ND DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Tușa Adriana Diana PNL DA
270. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
271. Udriște Gheorghe PNL DA
272. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Varga Lucia-Ana PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vladu Iulian PNL DA
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlădoiu Aurel PSD DA
280. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
287. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 14:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro