Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2015 > 14:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iunie 2015, ora 14:25

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 94/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr. 18/2009 privind creșterea performanței energetice a blocurilor de locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 155 94 6 13 14 22 13
- voturi pentru (DA):314 154 93 6 12 14 22 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD -
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria - DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
122. Guran Virgil - DA
123. Gust Băloșin Florentin - DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PNL DA
149. Man Mircea PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian PNL DA
165. Mihăilă Ioan PSD DA
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Militaru Lucian PNL DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Moldovan Iosif UDMR DA
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu PSD DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Nazare Alexandru PNL DA
187. Neacșu Marian PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru PSD DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Constantin PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PNL DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor PNL DA
212. Pană Adriana-Doina PSD DA
213. Pardău Dumitru PNL DA
214. Paul Maria-Andreea PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pârgaru Ion PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
221. Plumb Rovana PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Ponta Victor-Viorel PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL DA
227. Popa Radu Mihai - DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Potor Călin PSD DA
230. Preda Cezar-Florin PNL DA
231. Pușcaș Iacob PSD DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo - DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PNL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Roșca Mircea PNL -
245. Rotaru Răzvan ND DA
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PNL DA
251. Sefer Cristian-George PSD DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Mihaela - DA
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Stroe Radu PSD DA
269. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Szabó Ödön UDMR DA
272. Șcheau Ion PNL DA
273. Șimon Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
280. Tararache Mihai PNL DA
281. Tămâian Ioan PNL DA
282. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
283. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
284. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
285. Teju Sorin ALDE DA
286. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
287. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
288. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
289. Tiuch Cătălin PSD DA
290. Tîlvăr Angel PSD DA
291. Toader Mircea-Nicu PNL DA
292. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
293. Traicu Rodin PSD DA
294. Tudorache Daniel PSD DA
295. Tudorie Violeta PSD DA
296. Tudose Mihai PSD DA
297. Turcan Raluca PNL DA
298. Tușa Adriana Diana PNL DA
299. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
300. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
301. Udriște Gheorghe PNL DA
302. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
303. Ursărescu Dorinel ALDE DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vasilică Radu Costin PSD DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PNL DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 18:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro