Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2015 > 14:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iunie 2015, ora 14:26

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 283/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.4/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 155 94 6 13 14 22 13
- voturi pentru (DA):315 155 93 6 12 14 22 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL Abținere
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
123. Guran Virgil - DA
124. Gust Băloșin Florentin - DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PNL DA
150. Man Mircea PNL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian PNL DA
166. Mihăilă Ioan PSD DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Militaru Lucian PNL DA
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina PNL DA
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu PSD DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Nazare Alexandru PNL DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru PSD DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Constantin PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PNL DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor PNL DA
212. Pană Adriana-Doina PSD DA
213. Pardău Dumitru PNL DA
214. Paul Maria-Andreea PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pârgaru Ion PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
221. Plumb Rovana PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Ponta Victor-Viorel PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL DA
227. Popa Radu Mihai - DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Potor Călin PSD DA
230. Preda Cezar-Florin PNL DA
231. Pușcaș Iacob PSD DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo - DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PNL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Roșca Mircea PNL DA
245. Rotaru Răzvan ND DA
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PNL DA
251. Sefer Cristian-George PSD DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Mihaela - DA
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Stroe Radu PSD DA
269. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Szabó Ödön UDMR DA
272. Șcheau Ion PNL DA
273. Șimon Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
280. Tararache Mihai PNL DA
281. Tămâian Ioan PNL DA
282. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
283. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
284. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
285. Teju Sorin ALDE DA
286. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
287. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
288. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
289. Tiuch Cătălin PSD DA
290. Tîlvăr Angel PSD DA
291. Toader Mircea-Nicu PNL DA
292. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
293. Traicu Rodin PSD DA
294. Tudorache Daniel PSD DA
295. Tudorie Violeta PSD DA
296. Tudose Mihai PSD DA
297. Turcan Raluca PNL DA
298. Tușa Adriana Diana PNL DA
299. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
300. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
301. Udriște Gheorghe PNL DA
302. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
303. Ursărescu Dorinel ALDE DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vasilică Radu Costin PSD DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PNL DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro