Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 411/2015 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2011 privind stabilirea cadrului instituțional și autorizarea Guvernului, prin Ministerul Finanțelor Publice, de a scoate la licitație certificatele de emisiuni de gaze cu efect de seră atribuite României la nivelul Uniunii Europene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 138 83 10 10 13 15 10
- voturi pentru (DA):272 136 82 10 9 13 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - 1 - 1 - - 3
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul - Abținere
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Grama Horia PSD DA
103. Grecea Maria PNL DA
104. Guran Virgil - DA
105. Gust Băloșin Florentin - Abținere
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
108. Holban Titi PSD DA
109. Horga Vasile PNL DA
110. Hulea Ioan PSD DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Iriza Scarlat - DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
124. Khraibani Camelia PSD DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lubanovici Mircea PNL DA
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Man Mircea PNL DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marian Ion Cristinel ND DA
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Marin Laura PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD -
143. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Mihai Aurelian PNL DA
146. Mihăilă Ioan PSD DA
147. Mincă Liliana ND DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
150. Mîrza Gavril PSD DA
151. Mocanu Adrian PSD DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mocioi Niculina PNL DA
154. Moisii Constantin PSD DA
155. Moldovan Ioan ALDE DA
156. Moldovan Iosif UDMR DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Murgu Neagu PSD DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Nazare Alexandru PNL DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Florian PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
170. Niculescu Dumitru PSD DA
171. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Nistor Marioara PSD DA
174. Niță Emil PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Oajdea Daniel Vasile ND DA
177. Ochi Ion PSD DA
178. Oltean Ioan PNL DA
179. Orban Ludovic PNL DA
180. Palașcă Viorel ALDE DA
181. Palăr Ionel PNL DA
182. Paleologu Theodor PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Pardău Dumitru PNL DA
186. Paul Maria-Andreea PNL DA
187. Păun Nicolae Minoritati DA
188. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petrea Dorin Silviu PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
199. Potor Călin PSD DA
200. Preda Cezar-Florin PNL DA
201. Pușcaș Iacob PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo - DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL DA
208. Roman Cristian-Constantin PNL DA
209. Roman Gheorghe PSD DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan ND DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ion PSD DA
223. Stanciu Zisu PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stragea Sorin Constantin PSD DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Stroe Radu PSD DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL DA
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
249. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PNL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Tomac Eugen ND DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tușa Adriana Diana PNL DA
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
261. Udriște Gheorghe PNL DA
262. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
263. Uricec Eugen Constantin PSD DA
264. Ursărescu Dorinel ALDE DA
265. Varga Lucia-Ana PNL DA
266. Varga Vasile PNL DA
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlădoiu Aurel PSD DA
271. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Weber Mihai PSD -
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 5:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro