Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 42/2015 pentru modificarea art.26 din Legea nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:288 145 85 10 10 14 14 10
- voturi pentru (DA):274 144 84 6 9 12 14 5
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - - 2 - 1
- abțineri:9 - 1 4 1 - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND Abținere
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul - Abținere
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Guran Virgil - NU
109. Gust Băloșin Florentin - -
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND Abținere
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mincă Liliana ND Abținere
156. Mircovici Niculae Minoritati NU
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moisii Constantin PSD DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Nazare Alexandru PNL DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Niculescu Dumitru PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Paleologu Theodor PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Pardău Dumitru PNL DA
195. Paul Maria-Andreea PNL DA
196. Păun Nicolae Minoritati DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popeangă Vasile PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
209. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Pușcaș Iacob PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Constantin PSD DA
217. Rădulescu Romeo - DA
218. Rățoi Neculai PSD DA
219. Reuer Elena-Ramona PNL DA
220. Rizea Cristian PSD DA
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Rotaru Răzvan ND DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD NU
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stanciu Zisu PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șcheau Ion PNL DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
254. Tabugan Ion PSD DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai PNL DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
262. Tiuch Cătălin PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PNL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
265. Tomac Eugen ND DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Tușa Adriana Diana PNL DA
271. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
272. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
273. Udriște Gheorghe PNL DA
274. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
275. Ursărescu Dorinel ALDE DA
276. Varga Lucia-Ana PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD DA
279. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
280. Vladu Iulian PNL DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vreme Valerian PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 21:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro