Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.06.2015 > 15:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 iunie 2015, ora 15:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 133/2015 pentru modificarea art.169 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:291 146 86 10 10 15 14 10
- voturi pentru (DA):289 144 86 10 10 15 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul - DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Guran Virgil - DA
109. Gust Băloșin Florentin - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hulea Ioan PSD DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Iriza Scarlat - DA
129. Itu Cornel PSD -
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lubanovici Mircea PNL DA
136. Lupu Mihai PNL DA
137. Man Mircea PNL DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marian Ion Cristinel ND DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marin Laura PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mincă Liliana ND DA
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Moisii Constantin PSD DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moldovan Iosif UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Muntean Mircia PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Murgu Neagu PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Nazare Alexandru PNL DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Niculescu Dumitru PSD DA
180. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND DA
186. Ochi Ion PSD DA
187. Oltean Ioan PNL DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel ALDE DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Paleologu Theodor PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina PSD DA
195. Pardău Dumitru PNL DA
196. Paul Maria-Andreea PNL DA
197. Păun Nicolae Minoritati DA
198. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
199. Peia Ninel PSD DA
200. Petrea Dorin Silviu PSD DA
201. Petric Octavian PSD DA
202. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popeangă Vasile PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PNL DA
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
211. Potor Călin PSD DA
212. Preda Cezar-Florin PNL DA
213. Pușcaș Iacob PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
215. Răducanu Ion PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo - DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL DA
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Cristian-Constantin PNL DA
223. Roman Gheorghe PSD Abținere
224. Roșca Mircea PNL DA
225. Rotaru Răzvan ND DA
226. Săpunaru Nini PNL DA
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
228. Scarlat George PNL DA
229. Secară Florin Mihail PNL DA
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL DA
233. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
234. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stan Ioan PSD DA
237. Stan Ion PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Stroe Radu PSD DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
256. Tabugan Ion PSD DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
258. Tararache Mihai PNL DA
259. Tămâian Ioan PNL DA
260. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Toader Mircea-Nicu PNL DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
267. Tomac Eugen ND DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Turcan Raluca PNL DA
272. Tușa Adriana Diana PNL DA
273. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
274. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
275. Udriște Gheorghe PNL DA
276. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
277. Ursărescu Dorinel ALDE DA
278. Varga Lucia-Ana PNL DA
279. Varga Vasile PNL DA
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
282. Vladu Iulian PNL DA
283. Vlădoiu Aurel PSD DA
284. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
286. Vreme Valerian PSD DA
287. Zaharcu Neviser PSD DA
288. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
289. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
291. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 21:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro