Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 444/2015 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:277 130 79 9 12 15 21 11
- voturi pentru (DA):171 128 1 7 - 13 21 1
- voturi împotrivă (NU):100 1 78 1 11 - - 9
- abțineri:5 1 - 1 1 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL NU
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blănariu Valentin - DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Bónis István UDMR NU
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Canacheu Costică PNL NU
30. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
45. Cocei Erland PNL NU
46. Codîrlă Liviu PSD DA
47. Comșa Cornel-George - NU
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Crăciunescu Grigore PNL NU
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Daea Petre PSD DA
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
62. Dima Toader PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL NU
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrinescu Traian PNL NU
68. Dolha Mircea PNL NU
69. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
70. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul - NU
76. Dumitru Georgică ALDE DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR NU
83. Fejér László-Ődőn UDMR NU
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Fonta Nuțu PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Florin PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
101. Grecea Maria PNL NU
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Gudu Vasile PNL NU
104. Guran Virgil - NU
105. Gust Băloșin Florentin - NU
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Holban Titi PSD DA
109. Horga Vasile PNL NU
110. Hulea Ioan PSD DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
113. Iane Daniel PNL NU
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR NU
124. Kerekes Károly UDMR NU
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Korodi Attila UDMR NU
127. Lubanovici Mircea PNL NU
128. Lupu Mihai PNL NU
129. Man Mircea PNL NU
130. Manda Iulian Claudiu PSD DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Viorica PNL NU
135. Marian Ion Cristinel ND DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marin Laura PSD DA
139. Marocico Ion Minoritati DA
140. Martin Eduard-Stelian PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
142. Máté András-Levente UDMR NU
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian PNL NU
147. Mihăilă Ioan PSD DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mincă Liliana ND DA
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL NU
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Molnar Zsolt UDMR NU
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru ND Abținere
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL NU
170. Nicolae Alexandri PNL NU
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara PSD DA
177. Niță Constantin PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Orban Ludovic PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Paleologu Theodor PNL NU
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Pardău Dumitru PNL NU
191. Paul Maria-Andreea PNL NU
192. Păun Nicolae Minoritati -
193. Pârgaru Ion PSD DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL NU
202. Popescu Dan-Cristian PNL NU
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Potor Călin PSD DA
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rădulescu Romeo - NU
211. Roman Cristian-Constantin PNL NU
212. Roman Gheorghe PSD NU
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Rotaru Răzvan ND NU
215. Săpunaru Nini PNL NU
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL NU
218. Secară Florin Mihail PNL NU
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seres Dénes UDMR NU
221. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL NU
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stan Ion PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stoica Mihaela - NU
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
234. Stroe Radu PSD DA
235. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
238. Szabó Ödön UDMR Abținere
239. Șcheau Ion PNL NU
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL NU
242. Șova Lucian PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
244. Tabugan Ion PSD DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL NU
247. Tămâian Ioan PNL NU
248. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teju Sorin ALDE DA
252. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
253. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
254. Toader Mircea-Nicu PNL NU
255. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Turcan Raluca PNL NU
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
260. Udriște Gheorghe PNL NU
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL NU
265. Varga Vasile PNL NU
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vladu Iulian PNL NU
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Vlădoiu Aurel PSD DA
270. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
271. Vreme Valerian PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zaharcu Neviser PSD DA
274. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
275. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
277. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 5:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro