Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2015 > 12:07 Versiunea pentru printare
Joi, 3 septembrie 2015, ora 12:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 145 95 5 10 9 20 11
- voturi pentru (DA):279 145 91 4 9 8 19 3
- voturi împotrivă (NU):8 - 1 - 1 - - 6
- abțineri:5 - 2 1 - - 1 1
- nu au votat:3 - 1 - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PNL DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Chiriță Dumitru - NU
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
55. Constantin Daniel ALDE DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Maria - NU
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gust Băloșin Florentin - NU
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iliuță Vasile PNL DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kerekes Károly UDMR NU
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lupu Mihai PNL DA
139. Man Mircea PNL DA
140. Manda Iulian Claudiu PSD DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Militaru Lucian PNL DA
157. Mincă Liliana PSD DA
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Moisii Constantin PSD DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Movilă Petru - NU
169. Muntean Mircia PSD DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Nazare Alexandru PNL DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Negruț Clement - Abținere
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Alexandri PNL DA
181. Nicolae Florian PNL DA
182. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Dumitru PSD DA
185. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
186. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara PSD DA
189. Niță Constantin PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile ND DA
193. Oltean Ioan PNL DA
194. Oros Nechita-Adrian PNL DA
195. Palașcă Viorel ALDE DA
196. Palăr Ionel PNL DA
197. Paleologu Theodor PNL NU
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Paul Maria-Andreea PNL DA
200. Pârgaru Ion PSD DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petrea Dorin Silviu PSD DA
204. Petrescu Petre - -
205. Petric Octavian PSD DA
206. Plumb Rovana PSD DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PNL DA
213. Pușcaș Iacob PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
215. Răducanu Ion PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo - DA
219. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
220. Rizea Cristian PSD DA
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Roman Victor PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Sava Andrei-Valentin PSD DA
227. Săpunaru Nini PNL DA
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
231. Secară Florin Mihail PNL DA
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
235. Simedru Dan Coriolan PNL DA
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stan Ion PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stanciu Zisu PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Stroe Radu PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
258. Tararache Mihai PNL DA
259. Tămâian Ioan PNL DA
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teju Sorin ALDE DA
263. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
264. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
265. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
266. Toader Mircea-Nicu PNL DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
268. Tomac Eugen - NU
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudorie Violeta PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Tușa Adriana Diana PNL DA
275. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
276. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
277. Udrea Elena Gabriela - DA
278. Udriște Gheorghe PNL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel ALDE DA
281. Vainer Aurel Minoritati -
282. Varga Lucia-Ana PNL DA
283. Varga Vasile PNL DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vladu Iulian PNL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vreme Valerian PSD DA
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zaharcu Neviser PSD DA
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 2:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro