Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2015 > 14:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 septembrie 2015, ora 14:29

Subiect vot: Amendamentul admis 8 integral
PL 429/2015 pentru modificarea și completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:143 60 53 3 5 8 8 6
- voturi pentru (DA):120 60 39 3 - 8 8 2
- voturi împotrivă (NU):9 - 4 - 5 - - -
- abțineri:14 - 10 - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Avram Marian PNL DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Berci Vasile PNL DA
12. Blănariu Valentin PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PNL DA
15. Boghicevici Claudia PNL DA
16. Bordeianu Dan PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
19. Buican Cristian PNL DA
20. Burlacu Ștefan ND DA
21. Canacheu Costică PNL DA
22. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
25. Cioată Cezar ALDE DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Ciurariu Florin PNL DA
29. Comșa Cornel-George - Abținere
30. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
31. Costin Gheorghe PNL NU
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Cristea Victor PSD DA
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Deaconu Mihai ND DA
37. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
38. Dima Toader PSD DA
39. Doboș Anton PNL DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
42. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
43. Dragomir Maria - Abținere
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
46. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
47. Eparu Ion PSD DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Fonta Nuțu PSD DA
50. Frăticiu Gheorghe PSD DA
51. Galan Constantin ALDE DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
54. Gheorghe Florin PSD DA
55. Gheorghe Tinel PNL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
57. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
58. Grama Horia PSD DA
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Guran Virgil PNL DA
61. Gust Băloșin Florentin - Abținere
62. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
63. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
64. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
65. Iane Daniel PNL DA
66. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
67. Ionescu Aurelian ALDE DA
68. Ionescu George PNL DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
73. Manolescu Oana Minoritati DA
74. Marcoci Vlad PSD DA
75. Marica Petru-Sorin PSD DA
76. Marin Gheorghe PSD DA
77. Marin Laura PSD DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
79. Máté András-Levente UDMR NU
80. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
81. Melinte Ion PSD DA
82. Mihai Aurelian PNL Abținere
83. Mihăilă Ioan PSD DA
84. Mincă Liliana PSD DA
85. Mîrza Gavril PSD DA
86. Mocioi Niculina PNL DA
87. Moisii Constantin PSD DA
88. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
89. Movilă Petru - DA
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Neacșu Marian PSD DA
92. Nicolae Alexandri PNL DA
93. Niculescu Dumitru PSD DA
94. Nistor Laurențiu PSD DA
95. Niță Emil PSD DA
96. Oltean Ioan PNL DA
97. Palașcă Viorel ALDE DA
98. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
99. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
102. Preda Cezar-Florin PNL DA
103. Rădulescu Romeo - DA
104. Rățoi Neculai PSD DA
105. Reuer Elena-Ramona PNL DA
106. Roman Cristian-Constantin PNL DA
107. Roșca Lucreția PSD DA
108. Roșca Mircea PNL DA
109. Săpunaru Nini PNL Abținere
110. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
111. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
112. Sefer Cristian-George PSD DA
113. Stan Ioan PSD DA
114. Stancu Ionel Minoritati DA
115. Stativă Irinel Ioan PSD DA
116. Stragea Sorin Constantin PSD DA
117. Stroe Radu PSD DA
118. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
119. Szabó Ödön UDMR NU
120. Șcheau Ion PNL DA
121. Șimon Gheorghe PSD DA
122. Șoptică Costel PNL DA
123. Ștefan Viorel PSD DA
124. Tabugan Ion PSD DA
125. Tararache Mihai PNL DA
126. Tămâian Ioan PNL Abținere
127. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
128. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
129. Tiuch Cătălin PSD DA
130. Toader Mircea-Nicu PNL DA
131. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
132. Turcan Raluca PNL Abținere
133. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
134. Udriște Gheorghe PNL DA
135. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
136. Uricec Eugen Constantin PSD DA
137. Vainer Aurel Minoritati DA
138. Varga Lucia-Ana PNL DA
139. Varga Vasile PNL DA
140. Vladu Iulian PNL Abținere
141. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
143. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 septembrie 2020, 10:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro