Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2015 > 15:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 septembrie 2015, ora 15:03

Subiect vot: Solicit. initiator A - Pl-x 544/2015 - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:223 103 75 6 7 11 13 8
- voturi pentru (DA):211 101 70 6 7 10 11 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - -
- abțineri:5 1 2 - - - 1 1
- nu au votat:6 1 3 - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Blănariu Valentin PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bordeianu Dan PSD Abținere
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chiriță Dumitru - -
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
44. Ciurariu Florin PNL DA
45. Cocei Erland PNL DA
46. Comșa Cornel-George - DA
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cristian Horia PNL DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupă Ion ALDE Abținere
55. Dascălu Constantin PNL DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobrinescu Traian PNL DA
63. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
64. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Dragomir Viorel Marian PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
69. Dumbrăvanu Paul PNL DA
70. Dumitru Georgică ALDE DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Eparu Ion PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Fonta Nuțu PSD DA
76. Frăticiu Gheorghe PSD DA
77. Galan Constantin ALDE DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Geantă Florian Daniel PSD DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gheorghe Florin PSD DA
82. Gheorghe Tinel PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
84. Ghiveciu Marian PSD DA
85. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
86. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Guran Virgil PNL DA
90. Gust Băloșin Florentin - DA
91. Harbuz Liviu PSD DA
92. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
93. Holban Titi PSD DA
94. Horga Vasile PNL DA
95. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
96. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
97. Iane Daniel PNL DA
98. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Ionescu Aurelian ALDE DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
105. Kerekes Károly UDMR DA
106. Kereskényi Gábor UDMR DA
107. Khraibani Camelia PSD DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Marcoci Vlad PSD DA
112. Marcu Viorica PNL DA
113. Marian Ion Cristinel ND DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Marin Gheorghe PSD DA
116. Marin Laura PSD DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mazilu Constantin PSD DA
120. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
121. Melinte Ion PSD DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihai Aurelian PNL DA
124. Mihăilă Ioan PSD DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mîrza Gavril PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mocioi Niculina PNL DA
130. Moldovan Iosif UDMR DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
133. Movilă Petru - DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Neacșu Marian PSD DA
137. Necula Cosmin PSD DA
138. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Alexandri PNL DA
141. Nicolae Florian PNL DA
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
143. Niculescu Dumitru PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Emil PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oltean Ioan PNL DA
149. Orban Ludovic PNL DA
150. Palașcă Viorel ALDE DA
151. Palăr Ionel PNL -
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Pardău Dumitru PNL DA
154. Pârgaru Ion PSD DA
155. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
156. Peia Ninel PSD DA
157. Petrescu Petre - DA
158. Petric Octavian PSD DA
159. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
160. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
161. Pop Georgian PSD DA
162. Popa Radu Mihai ND DA
163. Potor Călin PSD -
164. Preda Cezar-Florin PNL DA
165. Pușcaș Iacob PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Rădulescu Romeo - DA
169. Rățoi Neculai PSD DA
170. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
171. Reuer Elena-Ramona PNL DA
172. Roman Cristian-Constantin PNL DA
173. Roșca Mircea PNL DA
174. Rotaru Răzvan ND DA
175. Sava Andrei-Valentin PSD DA
176. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
177. Scarlat George PNL DA
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
179. Sefer Cristian-George PSD DA
180. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
181. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stancu Ionel Minoritati DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Stragea Sorin Constantin PSD DA
188. Stroe Radu PSD DA
189. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șcheau Ion PNL Abținere
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șoptică Costel PNL DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Tabugan Ion PSD DA
196. Tararache Mihai PNL -
197. Tămâian Ioan PNL DA
198. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
199. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
200. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
201. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
202. Tiuch Cătălin PSD DA
203. Toader Mircea-Nicu PNL DA
204. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
205. Tudorache Daniel PSD DA
206. Tudorie Violeta PSD DA
207. Turcan Raluca PNL DA
208. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
209. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
210. Udriște Gheorghe PNL DA
211. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
212. Uricec Eugen Constantin PSD DA
213. Ursărescu Dorinel ALDE DA
214. Vainer Aurel Minoritati DA
215. Varga Lucia-Ana PNL DA
216. Varga Vasile PNL DA
217. Vladu Iulian PNL DA
218. Weber Mihai PSD DA
219. Zaharcu Neviser PSD DA
220. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
221. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
223. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 30 septembrie 2020, 13:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro