Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2015 > 15:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 septembrie 2015, ora 15:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 580/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal și protecția vieții private în sectorul comunicațiilor electronice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:225 108 76 6 7 7 13 8
- voturi pentru (DA):187 102 69 3 - 6 3 4
- voturi împotrivă (NU):12 1 3 - - - 6 2
- abțineri:22 4 3 2 7 1 4 1
- nu au votat:4 1 1 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD Abținere
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Blănariu Valentin PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bordeianu Dan PSD Abținere
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND Abținere
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cernea Remus-Florinel - NU
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chiriță Dumitru - -
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Cioată Cezar ALDE Abținere
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Comșa Cornel-George - NU
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
49. Costin Gheorghe PNL DA
50. Covaci Dorel PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dascălu Constantin PNL DA
58. Deaconu Mihai ND Abținere
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Dima Toader PSD DA
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobrinescu Traian PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
70. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
71. Dumitru Georgică ALDE Abținere
72. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Eparu Ion PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
76. Florea Daniel PSD DA
77. Fonta Nuțu PSD DA
78. Frăticiu Gheorghe PSD Abținere
79. Galan Constantin ALDE NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Geantă Florian Daniel PSD DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghe Florin PSD DA
84. Gheorghe Tinel PNL DA
85. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
86. Ghiveciu Marian PSD DA
87. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
88. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
89. Grama Horia PSD DA
90. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
91. Gudu Vasile PNL DA
92. Gust Băloșin Florentin - DA
93. Harbuz Liviu PSD DA
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
95. Holban Titi PSD DA
96. Horga Vasile PNL DA
97. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
98. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
99. Iane Daniel PNL DA
100. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Ionescu Aurelian ALDE DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Kerekes Károly UDMR Abținere
109. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
110. Khraibani Camelia PSD DA
111. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Marcoci Vlad PSD DA
114. Marcu Viorica PNL DA
115. Marian Ion Cristinel ND DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Marin Gheorghe PSD DA
118. Marin Laura PSD DA
119. Máté András-Levente UDMR Abținere
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mazilu Constantin PSD DA
122. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
123. Mihai Aurelian PNL DA
124. Mihăilă Ioan PSD DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mîrza Gavril PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mocioi Niculina PNL DA
130. Moldovan Iosif UDMR Abținere
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
133. Movilă Petru - Abținere
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Neacșu Marian PSD DA
137. Necula Cosmin PSD DA
138. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Alexandri PNL DA
141. Nicolae Florian PNL DA
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
143. Niculescu Dumitru PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Emil PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oltean Ioan PNL DA
149. Orban Ludovic PNL DA
150. Palașcă Viorel ALDE NU
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Pardău Dumitru PNL DA
154. Pârgaru Ion PSD DA
155. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
156. Peia Ninel PSD DA
157. Petrescu Petre - DA
158. Petric Octavian PSD DA
159. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
160. Pop Georgian PSD DA
161. Popa Radu Mihai ND -
162. Popescu Dan-Cristian PNL DA
163. Potor Călin PSD Abținere
164. Preda Cezar-Florin PNL DA
165. Pușcaș Iacob PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
168. Rădulescu Romeo - DA
169. Rățoi Neculai PSD DA
170. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
171. Reuer Elena-Ramona PNL DA
172. Roman Cristian-Constantin PNL DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Roșca Mircea PNL DA
175. Rotaru Răzvan ND DA
176. Sava Andrei-Valentin PSD DA
177. Săpunaru Nini PNL DA
178. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
180. Secară Florin Mihail PNL DA
181. Sefer Cristian-George PSD DA
182. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE Abținere
183. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Stragea Sorin Constantin PSD DA
189. Stroe Radu PSD DA
190. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
191. Szabó Ödön UDMR Abținere
192. Șcheau Ion PNL DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șoptică Costel PNL DA
195. Șova Lucian PSD DA
196. Ștefan Viorel PSD DA
197. Tabugan Ion PSD DA
198. Tararache Mihai PNL DA
199. Tămâian Ioan PNL Abținere
200. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
201. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
202. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
203. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
204. Tiuch Cătălin PSD DA
205. Toader Mircea-Nicu PNL DA
206. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
207. Tudorache Daniel PSD DA
208. Tudorie Violeta PSD -
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Tușa Adriana Diana PNL DA
211. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
212. Udriște Gheorghe PNL DA
213. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
214. Uricec Eugen Constantin PSD DA
215. Ursărescu Dorinel ALDE Abținere
216. Vainer Aurel Minoritati DA
217. Varga Lucia-Ana PNL DA
218. Varga Vasile PNL DA
219. Vladu Iulian PNL DA
220. Weber Mihai PSD DA
221. Zaharcu Neviser PSD DA
222. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
223. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
225. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 22:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro