Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2015 > 15:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 septembrie 2015, ora 15:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 429/2015 pentru modificarea și completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:246 121 79 6 8 11 13 8
- voturi pentru (DA):222 116 73 5 1 10 12 5
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - 1
- abțineri:19 3 5 1 7 1 1 1
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Blănariu Valentin PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bordeianu Dan PSD Abținere
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru - -
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Comșa Cornel-George - Abținere
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
50. Costin Gheorghe PNL DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
56. Cupă Ion ALDE Abținere
57. Daea Petre PSD DA
58. Dascălu Constantin PNL DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae PSD Abținere
62. Dima Toader PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
72. Dumbrăvanu Paul PNL DA
73. Dumitru Georgică ALDE DA
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
79. Florea Daniel PSD DA
80. Fonta Nuțu PSD DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD DA
82. Galan Constantin ALDE DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Geantă Florian Daniel PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghe Florin PSD DA
88. Gheorghe Tinel PNL Abținere
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
91. Ghiveciu Marian PSD DA
92. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
93. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
94. Grama Horia PSD DA
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Guran Virgil PNL DA
98. Gust Băloșin Florentin - DA
99. Harbuz Liviu PSD DA
100. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
101. Holban Titi PSD DA
102. Horga Vasile PNL DA
103. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
104. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
105. Iane Daniel PNL DA
106. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Ionescu Aurelian ALDE DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Kerekes Károly UDMR DA
115. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
116. Khraibani Camelia PSD DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
119. Manolache Marius PSD DA
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Marcoci Vlad PSD DA
122. Marcu Viorica PNL DA
123. Marian Ion Cristinel ND DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Marin Gheorghe PSD DA
126. Marin Laura PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
128. Máté András-Levente UDMR Abținere
129. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
130. Mazilu Constantin PSD DA
131. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
132. Melinte Ion PSD DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Mihai Aurelian PNL DA
135. Mihăilă Ioan PSD DA
136. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
138. Mincă Liliana PSD DA
139. Mîrza Gavril PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mocioi Niculina PNL -
142. Moldovan Iosif UDMR Abținere
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
145. Movilă Petru - NU
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Neacșu Marian PSD DA
149. Necula Cosmin PSD NU
150. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolae Alexandri PNL DA
153. Nicolae Florian PNL DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Niculescu Dumitru PSD DA
156. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Emil PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oltean Ioan PNL DA
161. Orban Ludovic PNL DA
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Palașcă Viorel ALDE DA
164. Palăr Ionel PNL DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Pardău Dumitru PNL DA
167. Pârgaru Ion PSD DA
168. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
169. Peia Ninel PSD DA
170. Petrea Dorin Silviu PSD DA
171. Petrescu Petre - DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
174. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Popa Radu Mihai ND Abținere
177. Popescu Dan-Cristian PNL DA
178. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
179. Potor Călin PSD DA
180. Preda Cezar-Florin PNL DA
181. Pușcaș Iacob PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
183. Răducanu Ion PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
185. Rădulescu Romeo - DA
186. Rățoi Neculai PSD DA
187. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
188. Reuer Elena-Ramona PNL DA
189. Roman Cristian-Constantin PNL DA
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Roșca Mircea PNL DA
192. Rotaru Răzvan ND DA
193. Sava Andrei-Valentin PSD DA
194. Săpunaru Nini PNL DA
195. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
197. Secară Florin Mihail PNL DA
198. Sefer Cristian-George PSD DA
199. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
200. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Stan Ioan PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
207. Stragea Sorin Constantin PSD DA
208. Stroe Radu PSD DA
209. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
210. Szabó Ödön UDMR Abținere
211. Șcheau Ion PNL DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șoptică Costel PNL DA
214. Șova Lucian PSD DA
215. Ștefan Viorel PSD DA
216. Tabugan Ion PSD DA
217. Tararache Mihai PNL DA
218. Tămâian Ioan PNL Abținere
219. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
220. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
221. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
222. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
223. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
224. Tiuch Cătălin PSD DA
225. Toader Mircea-Nicu PNL DA
226. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
227. Tudorache Daniel PSD DA
228. Tudorie Violeta PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Tușa Adriana Diana PNL DA
231. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
232. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
233. Udriște Gheorghe PNL DA
234. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
235. Uricec Eugen Constantin PSD DA
236. Ursărescu Dorinel ALDE DA
237. Vainer Aurel Minoritati DA
238. Varga Lucia-Ana PNL DA
239. Varga Vasile PNL DA
240. Vladu Iulian PNL DA
241. Weber Mihai PSD DA
242. Zaharcu Neviser PSD DA
243. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
244. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
246. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 19:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro