Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2015 > 15:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 septembrie 2015, ora 15:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 492/2015 pentru modificarea și completarea alin.(2) al art.15 din Legea nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:251 122 79 8 8 11 14 9
- voturi pentru (DA):158 118 9 3 8 9 9 2
- voturi împotrivă (NU):75 1 66 1 - 1 4 2
- abțineri:16 2 4 4 - 1 1 4
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Avram Marian PNL NU
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND Abținere
22. Blănariu Valentin PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL NU
28. Bordeianu Dan PSD Abținere
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND Abținere
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriță Dumitru - -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE NU
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL NU
50. Cocei Erland PNL NU
51. Comșa Cornel-George - Abținere
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL NU
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
62. Dascălu Constantin PNL NU
63. Deaconu Mihai ND Abținere
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD Abținere
66. Dima Toader PSD DA
67. Doboș Anton PNL NU
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobrinescu Traian PNL NU
70. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
71. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
72. Dragomir Gheorghe PNL NU
73. Dragomir Maria - DA
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
77. Dumbrăvanu Paul PNL NU
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dușa Mircea PSD DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Fonta Nuțu PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Galan Constantin ALDE Abținere
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Geantă Florian Daniel PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghe Florin PSD DA
94. Gheorghe Tinel PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Grama Horia PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gudu Vasile PNL NU
103. Guran Virgil PNL NU
104. Gust Băloșin Florentin - DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL NU
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
111. Iane Daniel PNL DA
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ionescu Aurelian ALDE NU
116. Ionescu George PNL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
119. Itu Cornel PSD DA
120. Kerekes Károly UDMR DA
121. Kereskényi Gábor UDMR DA
122. Khraibani Camelia PSD DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
125. Manolache Marius PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Marcoci Vlad PSD DA
128. Marcu Viorica PNL NU
129. Marian Ion Cristinel ND Abținere
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Marin Gheorghe PSD DA
132. Marin Laura PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Máté András-Levente UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mazilu Constantin PSD DA
137. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
138. Melinte Ion PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihai Aurelian PNL NU
141. Mihăilă Ioan PSD DA
142. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
143. Mincă Liliana PSD DA
144. Mîrza Gavril PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mocioi Niculina PNL NU
147. Moldovan Iosif UDMR DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
150. Movilă Petru - Abținere
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Neacșu Marian PSD DA
154. Necula Cosmin PSD NU
155. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Alexandri PNL NU
158. Nicolae Florian PNL NU
159. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
160. Niculescu Dumitru PSD DA
161. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Emil PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Oltean Ioan PNL Abținere
166. Orban Ludovic PNL NU
167. Oros Nechita-Adrian PNL NU
168. Palașcă Viorel ALDE DA
169. Palăr Ionel PNL NU
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Pardău Dumitru PNL NU
172. Pârgaru Ion PSD DA
173. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
174. Peia Ninel PSD DA
175. Petrea Dorin Silviu PSD DA
176. Petrescu Petre - NU
177. Petric Octavian PSD DA
178. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
179. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
180. Pop Georgian PSD DA
181. Popa Radu Mihai ND NU
182. Popescu Dan-Cristian PNL NU
183. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
184. Potor Călin PSD DA
185. Preda Cezar-Florin PNL NU
186. Pușcaș Iacob PSD DA
187. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
188. Răducanu Ion PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Rădulescu Romeo - NU
191. Rățoi Neculai PSD DA
192. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
193. Reuer Elena-Ramona PNL NU
194. Roman Cristian-Constantin PNL NU
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rotaru Răzvan ND DA
198. Sava Andrei-Valentin PSD DA
199. Săpunaru Nini PNL NU
200. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
202. Secară Florin Mihail PNL NU
203. Sefer Cristian-George PSD DA
204. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
205. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stan Ioan PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
212. Stragea Sorin Constantin PSD DA
213. Stroe Radu PSD DA
214. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șcheau Ion PNL NU
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șoptică Costel PNL NU
219. Șova Lucian PSD DA
220. Ștefan Viorel PSD DA
221. Tabugan Ion PSD DA
222. Tararache Mihai PNL NU
223. Tămâian Ioan PNL NU
224. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
225. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
226. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
227. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
228. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
229. Tiuch Cătălin PSD DA
230. Toader Mircea-Nicu PNL NU
231. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
232. Tudorache Daniel PSD DA
233. Tudorie Violeta PSD DA
234. Turcan Raluca PNL NU
235. Tușa Adriana Diana PNL NU
236. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
237. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
238. Udriște Gheorghe PNL NU
239. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
240. Uricec Eugen Constantin PSD DA
241. Ursărescu Dorinel ALDE DA
242. Vainer Aurel Minoritati DA
243. Varga Lucia-Ana PNL NU
244. Varga Vasile PNL NU
245. Vladu Iulian PNL NU
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zaharcu Neviser PSD DA
248. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
249. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
251. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 30 septembrie 2020, 13:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro