Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 568/2015 privind redresarea și rezoluția asigurătorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 130 92 9 9 12 15 6
- voturi pentru (DA):266 128 91 9 9 11 13 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 1 - - - - 2 1
- nu au votat:3 1 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE Abținere
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lubanovici Mircea PNL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Man Mircea PNL DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Mihai Aurelian PNL DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mincă Liliana PSD DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moldovan Iosif UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru - DA
158. Muntean Mircia PSD DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Neacșu Marian PSD DA
162. Negruț Cornelia ALDE DA
163. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
164. Nichita Cristina PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL DA
166. Nicolae Alexandri PNL DA
167. Nicolae Florian PNL DA
168. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
169. Niculae Aurel PSD DA
170. Niculescu Dumitru PSD DA
171. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
172. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Emil PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Oajdea Daniel Vasile ND DA
177. Oltean Ioan PNL DA
178. Orban Ludovic PNL DA
179. Oros Nechita-Adrian PNL DA
180. Palașcă Viorel ALDE DA
181. Paleologu Theodor PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Pană Adriana-Doina PSD DA
184. Pardău Dumitru PNL DA
185. Paul Maria-Andreea PNL DA
186. Pârgaru Ion PSD DA
187. Peia Ninel PSD DA
188. Petrea Dorin Silviu PSD DA
189. Petrescu Petre - DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
192. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
193. Ponta Victor-Viorel PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Radu Mihai ND DA
196. Popescu Dan-Cristian PNL DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
199. Potor Călin PSD DA
200. Pușcaș Iacob PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rădulescu Romeo - DA
205. Rățoi Neculai PSD DA
206. Reuer Elena-Ramona PNL DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Gheorghe PNL DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Rusu Valentin PNL DA
212. Sava Andrei-Valentin PSD DA
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PNL DA
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simedru Dan Coriolan PNL DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD -
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Stragea Sorin Constantin PSD DA
228. Stroe Radu PSD DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surdu Raluca PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion PNL DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
239. Tararache Mihai PNL DA
240. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
241. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
242. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
243. Teju Sorin ALDE DA
244. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
245. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
246. Toader Mircea-Nicu PNL DA
247. Tomac Eugen - DA
248. Traicu Rodin PSD DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tudorie Violeta PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Tușa Adriana Diana PNL DA
254. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
255. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
256. Udriște Gheorghe PNL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel ALDE DA
259. Vainer Aurel Minoritati -
260. Varga Lucia-Ana PNL DA
261. Vasilică Radu Costin PSD DA
262. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
263. Vladu Iulian PNL DA
264. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Vreme Valerian PSD DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 13:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro