Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 570/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.17/2015 privind aprobarea plății contribuției României pentru construirea sediului permanent al Curții Penale Internaționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:278 135 89 8 9 13 18 6
- voturi pentru (DA):277 134 89 8 9 13 18 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana PSD DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Moldovan Iosif UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Movilă Petru - DA
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Paleologu Theodor PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Pârgaru Ion PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre - DA
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
196. Plumb Rovana PSD DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Ponta Victor-Viorel PSD DA
199. Pop Georgian PSD DA
200. Popa Radu Mihai ND DA
201. Popescu Dan-Cristian PNL DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
204. Potor Călin PSD DA
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Rădulescu Romeo - DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL DA
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Gheorghe PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL DA
220. Secară Florin Mihail PNL DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Simedru Dan Coriolan PNL DA
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Radu PSD DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin ALDE DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PNL DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
252. Tomac Eugen - DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudorie Violeta PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tușa Adriana Diana PNL DA
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
261. Udriște Gheorghe PNL DA
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Varga Lucia-Ana PNL DA
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
268. Vladu Iulian PNL DA
269. Voicu Mădălin-Ștefan PSD -
270. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
271. Vreme Valerian PSD DA
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zaharcu Neviser PSD DA
275. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
278. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 22:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro