Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 537/2015 pentru acceptarea Amendamentului de la Doha, adoptat la Doha, la 8 decembrie 2012, la Protocolul de la Kyoto la Convenția-cadru a Națiunilor Unite asupra schimbărilor climatice, adoptat la 11 decembrie 1997
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:277 134 88 9 9 12 19 6
- voturi pentru (DA):277 134 88 9 9 12 19 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PNL DA
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mincă Liliana PSD DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Movilă Petru - DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PNL DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Dumitru PSD DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Paleologu Theodor PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Pardău Dumitru PNL DA
191. Paul Maria-Andreea PNL DA
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Petrescu Petre - DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Plumb Rovana PSD DA
198. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
199. Ponta Victor-Viorel PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Radu Mihai ND DA
202. Popescu Dan-Cristian PNL DA
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
205. Potor Călin PSD DA
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rădulescu Romeo - DA
211. Rățoi Neculai PSD DA
212. Reuer Elena-Ramona PNL DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Gheorghe PNL DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Sava Andrei-Valentin PSD DA
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PNL DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Simedru Dan Coriolan PNL DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Radu PSD DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surdu Raluca PNL DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șcheau Ion PNL DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin ALDE DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
249. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PNL DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Tomac Eugen - DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PNL DA
260. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
262. Udriște Gheorghe PNL DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Varga Lucia-Ana PNL DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
267. Vladu Iulian PNL DA
268. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Vreme Valerian PSD DA
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zaharcu Neviser PSD DA
274. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
275. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
277. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 5:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro