Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 454/2015 pentru modificarea art.20 din Legea nr.202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 134 90 9 9 13 18 6
- voturi pentru (DA):278 134 89 9 9 13 18 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL Abținere
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lubanovici Mircea PNL DA
136. Lupu Mihai PNL DA
137. Man Mircea PNL DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana PSD DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Moldovan Iosif UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Movilă Petru - DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PNL DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Dumitru PSD DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Pârgaru Ion PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Petrea Dorin Silviu PSD DA
196. Petrescu Petre - DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Ponta Victor-Viorel PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Radu Mihai ND DA
203. Popescu Dan-Cristian PNL DA
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - DA
212. Rățoi Neculai PSD DA
213. Reuer Elena-Ramona PNL DA
214. Rizea Cristian PSD DA
215. Roman Gheorghe PNL DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Sava Andrei-Valentin PSD DA
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Secară Florin Mihail PNL DA
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Simedru Dan Coriolan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Stroe Radu PSD DA
234. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surdu Raluca PNL DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șcheau Ion PNL DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teju Sorin ALDE DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
250. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
251. Tiuch Cătălin PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Tomac Eugen - DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Tudose Mihai PSD DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PNL DA
261. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
262. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
263. Udriște Gheorghe PNL DA
264. Uricec Eugen Constantin PSD DA
265. Vainer Aurel Minoritati DA
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vreme Valerian PSD DA
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 23:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro