Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 15:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 15:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 398/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 79/2013 privind modificarea și completarea Legii îmbunătățirilor funciare nr. 138/2004, pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 82/2011 privind unele măsuri de organizare a activității de îmbunătățiri funciare, precum și pentru modificarea literei e) a alineatului (6) al articolului 3 din Legea nr. 220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:275 133 91 9 9 13 14 6
- voturi pentru (DA):181 133 3 9 9 13 13 1
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - - - 1
- abțineri:91 - 86 - - - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL Abținere
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Berci Vasile PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
32. Buican Cristian PNL Abținere
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL Abținere
38. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - NU
42. Cherecheș Florica PNL Abținere
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
51. Cocei Erland PNL Abținere
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
58. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL Abținere
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL Abținere
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL Abținere
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL Abținere
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL Abținere
76. Dobrinescu Traian PNL Abținere
77. Dolha Mircea PNL Abținere
78. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL Abținere
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL Abținere
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Gudu Vasile PNL Abținere
110. Guran Virgil PNL Abținere
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL Abținere
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL Abținere
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL Abținere
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
128. Itu Cornel PSD DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PNL Abținere
133. Lupu Mihai PNL NU
134. Man Mircea PNL Abținere
135. Manda Iulian Claudiu PSD DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL Abținere
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Mihai Aurelian PNL Abținere
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mincă Liliana PSD DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL Abținere
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
161. Movilă Petru - Abținere
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PNL Abținere
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru PSD DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Oltean Ioan PNL Abținere
182. Orban Ludovic PNL Abținere
183. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Paleologu Theodor PNL Abținere
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Pardău Dumitru PNL Abținere
189. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre - Abținere
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Ponta Victor-Viorel PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Radu Mihai ND DA
200. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
203. Potor Călin PSD DA
204. Pușcaș Iacob PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - Abținere
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Gheorghe PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL NU
215. Sava Andrei-Valentin PSD DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
217. Săpunaru Nini PNL Abținere
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL Abținere
220. Secară Florin Mihail PNL Abținere
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Radu PSD DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surdu Raluca PNL Abținere
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL Abținere
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL Abținere
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL Abținere
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin ALDE Abținere
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
248. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen - Abținere
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Turcan Raluca PNL Abținere
257. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
258. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
260. Udriște Gheorghe PNL Abținere
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
265. Vladu Iulian PNL Abținere
266. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
268. Vreme Valerian PSD DA
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
273. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
275. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 septembrie 2020, 21:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro