Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.10.2015 > 15:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 octombrie 2015, ora 15:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 510/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.19/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2013 privind aplicarea în perioada 2013-2018 a unor măsuri de protecție socială acordată persoanelor disponibilizate prin concedieri colective efectuate în baza planurilor de disponibilizare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 134 93 9 10 14 18 8
- voturi pentru (DA):284 134 91 9 10 14 18 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL Abținere
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gurzău Adrian - DA
113. Gust Băloșin Florentin - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat - DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lubanovici Mircea PNL DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mincă Liliana PSD DA
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Moisii Constantin PSD DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Moldovan Iosif UDMR DA
167. Molnar Zsolt UDMR DA
168. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
169. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
170. Muntean Mircia PSD DA
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
177. Nichita Cristina PSD DA
178. Nicoară Romeo Florin PNL DA
179. Nicolae Alexandri PNL DA
180. Nicolae Florian PNL DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Dumitru PSD DA
184. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oltean Ioan PNL DA
189. Orban Ludovic PNL NU
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel ALDE DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Paleologu Theodor PNL DA
194. Pardău Dumitru PNL DA
195. Pârgaru Ion PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL DA
204. Popa Radu Mihai ND DA
205. Popescu Dan-Cristian PNL DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Potor Călin PSD DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
216. Roman Gheorghe PNL DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Secară Florin Mihail PNL DA
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL DA
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Stroe Radu PSD DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surdu Raluca PNL DA
244. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șcheau Ion PNL DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tabugan Ion PSD DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
255. Tararache Mihai PNL DA
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teju Sorin ALDE DA
261. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Toader Mircea-Nicu PNL DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
272. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
273. Udriște Gheorghe PNL DA
274. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Ursărescu Dorinel ALDE DA
277. Vainer Aurel Minoritati DA
278. Varga Lucia-Ana PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vladu Iulian PNL DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
283. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
284. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
286. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 octombrie 2019, 13:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro