Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 16:08 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 16:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 170/2015 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul fiscal și al protecției sociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 132 79 6 12 14 18 8
- voturi pentru (DA):187 131 6 4 11 12 18 5
- voturi împotrivă (NU):73 - 71 1 - - - 1
- abțineri:7 - 2 1 - 2 - 2
- nu au votat:2 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL NU
12. Axente Ioan PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Ciobanu Liliana ND Abținere
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Ciurariu Florin PNL NU
49. Cocei Erland PNL NU
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Costin Gheorghe PNL Abținere
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Crăciunescu Grigore PNL NU
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL NU
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobrinescu Traian PNL NU
71. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
74. Dragomir Gheorghe PNL NU
75. Dragomir Maria - DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL NU
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Geantă Florian Daniel PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
101. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
102. Grama Horia PSD DA
103. Grecea Maria PNL NU
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Gurzău Adrian - NU
106. Gust Băloșin Florentin - DA
107. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Holban Titi PSD DA
110. Horga Vasile PNL NU
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Iliuță Vasile PNL DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lubanovici Mircea PNL NU
132. Man Mircea PNL NU
133. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcu Viorica PNL NU
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mazilu Constantin PSD DA
142. Melinte Ion PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Mihai Aurelian PNL NU
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Militaru Lucian PNL NU
148. Mincă Liliana PSD DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL NU
155. Moldovan Ioan ALDE DA
156. Molnar Zsolt UDMR -
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Murgu Neagu PSD DA
162. Nassar Rodica PSD -
163. Nazare Alexandru PNL NU
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement - Abținere
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL NU
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Niculae Aurel PSD DA
173. Niculescu Dumitru PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oltean Ioan PNL NU
179. Orban Ludovic PNL NU
180. Oros Nechita-Adrian PNL NU
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Palăr Ionel PNL NU
183. Paleologu Theodor PNL NU
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paul Maria-Andreea PNL NU
187. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre - DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
193. Plumb Rovana PSD DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Radu Mihai ND DA
198. Popeangă Vasile PSD DA
199. Popescu Dan-Cristian PNL NU
200. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
201. Preda Cezar-Florin PNL NU
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo - DA
206. Rizea Cristian PSD DA
207. Roman Cristian-Constantin PNL NU
208. Roman Gheorghe PNL NU
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Roman Victor PSD DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Răzvan ND NU
213. Sava Andrei-Valentin PSD DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL NU
216. Secară Florin Mihail PNL NU
217. Sefer Cristian-George PSD DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL NU
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati Abținere
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
231. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surdu Raluca PNL NU
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL NU
236. Șoptică Costel PNL NU
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Tabugan Ion PSD DA
239. Tararache Mihai PNL NU
240. Tămâian Ioan PNL NU
241. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
242. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
243. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
244. Teju Sorin ALDE DA
245. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
246. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
247. Tiuch Cătălin PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Turcan Raluca PNL NU
255. Tușa Adriana Diana PNL NU
256. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
257. Udriște Gheorghe PNL NU
258. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Varga Lucia-Ana PNL NU
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
269. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 22:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro