Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 161/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr. 34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 96 85 - 10 12 20 18
- voturi pentru (DA):264 96 83 - 10 12 19 17
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL -
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu UNPR DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria - DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Enache Marian UNPR DA
86. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu UNPR DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin UNPR DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gust Băloșin Florentin - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Holban Titi UNPR DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan UNPR DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat - DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilă Ioan UNPR DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mincă Liliana UNPR DA
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL DA
157. Moisii Constantin UNPR DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru - DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu UNPR DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement - DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Niculae Aurel UNPR DA
174. Niculescu Dumitru UNPR DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara UNPR DA
178. Niță Constantin PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oltean Ioan PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Paleologu Theodor PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Pardău Dumitru PNL DA
189. Paul Maria-Andreea PNL DA
190. Pârgaru Ion UNPR DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popa Octavian-Marius PNL DA
197. Popa Radu Mihai - DA
198. Popeangă Vasile PSD DA
199. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
200. Potor Călin PSD DA
201. Pușcaș Iacob UNPR DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Rotaru Răzvan - DA
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
210. Săpunaru Nini PNL DA
211. Scarlat George PNL DA
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
213. Secară Florin Mihail PNL DA
214. Sefer Cristian-George UNPR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
217. Simedru Dan Coriolan PNL DA
218. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
219. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ioan PSD DA
222. Stanciu Anghel PSD DA
223. Stanciu Zisu PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Stoica Mihaela - DA
227. Stragea Sorin Constantin PSD DA
228. Stroe Radu UNPR DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion PNL DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
240. Tararache Mihai PNL DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Teju Sorin ALDE Abținere
245. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
246. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
247. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PNL DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen - DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Tușa Adriana Diana PNL DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Varga Lucia-Ana PNL DA
262. Vladu Iulian PNL DA
263. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
264. Vreme Valerian UNPR DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
268. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 20:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro