Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 166/2015 de modificare și completare a Ordonanței de urgență nr. 34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 96 84 - 9 13 20 18
- voturi pentru (DA):263 95 82 - 9 13 19 17
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - -
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu UNPR DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL -
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria - DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
81. Dumbrăvanu Paul PNL DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Enache Marian UNPR DA
86. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu UNPR DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin UNPR DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gust Băloșin Florentin - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Holban Titi UNPR DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan UNPR DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat - DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PNL DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Man Mircea PNL DA
135. Manda Iulian Claudiu PSD DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian PNL DA
147. Mihăilă Ioan UNPR DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mincă Liliana UNPR DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL DA
156. Moisii Constantin UNPR DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru - Abținere
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Murgu Neagu UNPR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Neacșu Marian PSD DA
164. Necula Cosmin PSD DA
165. Negruț Clement - DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri PNL DA
170. Nicolae Florian PNL DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Niculae Aurel UNPR DA
173. Niculescu Dumitru UNPR DA
174. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara UNPR DA
177. Niță Constantin PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Paleologu Theodor PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Pardău Dumitru PNL DA
188. Paul Maria-Andreea PNL DA
189. Pârgaru Ion UNPR DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL DA
196. Popa Radu Mihai - DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
199. Potor Călin PSD DA
200. Pușcaș Iacob UNPR DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rățoi Neculai PSD NU
203. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Victor PSD DA
206. Roșca Mircea PNL DA
207. Rotaru Răzvan - DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Scarlat George PNL DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
212. Secară Florin Mihail PNL DA
213. Sefer Cristian-George UNPR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL DA
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stanciu Zisu PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Stoica Mihaela - DA
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Radu UNPR DA
228. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
229. Surdu Raluca PNL DA
230. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șcheau Ion PNL DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șova Lucian PSD DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
239. Tararache Mihai PNL DA
240. Tămâian Ioan PNL DA
241. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
242. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
243. Teju Sorin ALDE Abținere
244. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
245. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
246. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Toader Mircea-Nicu PNL DA
249. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
250. Tomac Eugen - DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel ALDE DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Varga Lucia-Ana PNL DA
262. Vladu Iulian PNL DA
263. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
264. Vreme Valerian UNPR DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
268. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 2:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro