Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:28

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 696/2015 pentru completarea art. 1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:294 133 64 29 20 17 16 15
- voturi pentru (DA):262 133 62 - 20 17 16 14
- voturi împotrivă (NU):30 - - 29 - - - 1
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR NU
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR NU
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL DA
62. Cherecheș Viorica PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR NU
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Cobuz Maricela PSD DA
73. Cocoș Vasile PSD DA
74. Codreanu Constantin PMP DA
75. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
76. Constantin Daniel ALDE DA
77. Cosma Lavinia-Corina USR NU
78. Costescu Manuel USR NU
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
80. Cristache Cătălin PMP DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
83. Csoma Botond UDMR DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
85. Culeafă Mihai PNL DA
86. Cupă Ion ALDE DA
87. Cupșa Ioan PNL DA
88. Dehelean Silviu USR NU
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drulă Cătălin USR NU
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghinea Cristian USR NU
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Iacomi Iulian PSD DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Iftimie Neculai PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR NU
135. Ionescu George PNL DA
136. Ioniță Antoneta PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Lazăr Sorin PSD DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Victoria Minoritati DA
145. Lovin Dumitru ALDE DA
146. Lungu Tudorița PNL DA
147. Lupașcu Costel PSD DA
148. Lupescu Dumitru USR NU
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manole Petre-Florin PSD DA
152. Mareș Mara PNL DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mînzatu Roxana PSD DA
161. Mocanu Adrian PMP DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
166. Movilă Petru PMP DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
171. Neagu Nicolae PNL DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Niță Mihai ALDE DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius PMP DA
192. Pau Radu - Adrian PSD DA
193. Păle Dănuț PSD DA
194. Petrea Gabriel PSD DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Ponta Victor-Viorel PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR NU
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR NU
213. Radu Anișoara PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
216. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Romanescu Cristinel PNL DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Alexandru PSD DA
225. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
226. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
227. Sefer Cristian-George PMP DA
228. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
231. Simion Lucian-Eduard PSD DA
232. Simionca Ionuț PMP DA
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
235. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Spânu Ion PSD DA
238. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL DA
253. Șotcan Theodora PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefan Ion PNL DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tabugan Ion PMP DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
264. Toma Ilie PSD DA
265. Tomac Eugen PMP DA
266. Tripa Florin-Dan PSD DA
267. Trușcă Constantin PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vasilică Radu Costin PSD DA
279. Vass Levente UDMR DA
280. Văcaru Alin Vasile PSD DA
281. Velcea Nicolae PSD DA
282. Vexler Silviu Minoritati DA
283. Vișan George-Gabriel PSD DA
284. Vîlceanu Dan PNL DA
285. Vîrză Mihăiță PSD DA
286. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vosganian Varujan ALDE DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zainea Cornel USR NU
293. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 18:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro