Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:22 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 881/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:300 146 62 29 19 15 13 16
- voturi pentru (DA):294 146 59 28 19 15 11 16
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 - - 2 -
- abțineri:3 - 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP NU
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL DA
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciocan Dan PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Cocoș Vasile PSD DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Dan Nicușor Daniel USR DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drulă Cătălin USR DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dunava Costel Neculai PSD DA
98. Durbacă Eugen ALDE DA
99. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Farago Petru UDMR DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Camelia PSD DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Tinel PNL Abținere
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghilea Găvrilă PNL DA
119. Ghinea Cristian USR DA
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Goga Octavian PMP DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Vasile PNL DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
126. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Huncă Mihaela PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iacomi Iulian PSD DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Iftimie Neculai PSD DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ioniță Antoneta PNL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Lazăr Sorin PSD DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Victoria Minoritati DA
149. Lovin Dumitru ALDE DA
150. Lungu Tudorița PNL DA
151. Lupașcu Costel PSD DA
152. Lupescu Dumitru USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manole Petre-Florin PSD DA
156. Mareș Mara PNL DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
162. Mihalescul Dumitru PNL DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Mînzatu Roxana PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mohaci Mihai PSD DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
169. Movilă Petru PMP DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
174. Neagu Nicolae PNL DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Andrei PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Nicolicea Eugen PSD DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Niță Mihai ALDE DA
183. Niță Nicu PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Olar Corneliu PNL DA
186. Olteanu Daniel PNL DA
187. Oprea Dumitru PNL DA
188. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pașcan Emil-Marius PMP DA
195. Pau Radu - Adrian PSD DA
196. Păle Dănuț PSD DA
197. Petrea Gabriel PSD DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
202. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
203. Pop Andrei PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Pop Tudor Rareș USR DA
206. Popa Florin PSD DA
207. Popa Mihai Valentin PSD DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
209. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Preda Cezar-Florin PNL DA
213. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
214. Presură Alexandra PSD DA
215. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Radu Anișoara PSD DA
219. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
221. Rădulescu Alexandru PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
224. Răduț Violeta PSD DA
225. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
226. Roman Florin-Claudiu PNL DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Romanescu Cristinel PNL DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Rotaru Alexandru PSD DA
231. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
232. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
233. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
234. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
235. Sefer Cristian-George PMP DA
236. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
239. Simion Lucian-Eduard PSD DA
240. Simionca Ionuț PMP NU
241. Simonis Alfred - Robert PSD DA
242. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
243. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
246. Stancu Florinel PSD DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
250. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Matei PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șarapatin Elvira PSD DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șișcu George PNL DA
259. Șotcan Theodora PSD DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Șovăială Constantin PNL DA
262. Ștefan Corneliu PSD DA
263. Ștefan Ion PNL DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
266. Terea Ioan PSD DA
267. Tîlvăr Angel PSD DA
268. Todor Adrian PSD DA
269. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
270. Toma Ilie PSD DA
271. Tomac Eugen PMP DA
272. Tripa Florin-Dan PSD DA
273. Trușcă Constantin PSD DA
274. Tudor Beatrice PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PSD DA
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
279. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
280. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
281. Varga Vasile PNL DA
282. Vasile Daniel Minoritati DA
283. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vass Levente UDMR DA
286. Văcaru Alin Vasile PSD DA
287. Velcea Nicolae PSD DA
288. Vexler Silviu Minoritati DA
289. Vișan George-Gabriel PSD DA
290. Vîlceanu Dan PNL DA
291. Vîrză Mihăiță PSD DA
292. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vosganian Varujan ALDE DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zainea Cornel USR DA
299. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 5:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro