Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:05 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 474/2015 privind aprobarea Ordonaței de urgență a Guvernului nr.10/2015 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:283 141 59 26 15 14 12 16
- voturi pentru (DA):279 139 57 26 15 14 12 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL Abținere
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Chiriță Dumitru PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Costescu Manuel USR DA
70. Cristache Cătălin PMP DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Durbacă Eugen ALDE DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghilea Găvrilă PNL DA
110. Ghinea Cristian USR DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Goga Octavian PMP DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iacomi Iulian PSD DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ioniță Antoneta PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL DA
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
149. Mihalescul Dumitru PNL DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mînzatu Roxana PSD DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Movilă Petru PMP DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Niță Mihai ALDE DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Olar Corneliu PNL DA
172. Olteanu Daniel PNL DA
173. Oprea Dumitru PNL DA
174. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
175. Oros Nechita-Adrian PNL DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pană Adriana-Doina PSD DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pașcan Emil-Marius PMP DA
182. Pau Radu - Adrian PSD DA
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petrea Gabriel PSD DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
186. Petric Octavian PSD DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Georgian PSD DA
192. Pop Tudor Rareș USR DA
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Mihai Valentin PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Preda Cezar-Florin PNL DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR DA
204. Radu Anișoara PSD DA
205. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
219. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
220. Sefer Cristian-George PMP DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simion Lucian-Eduard PSD DA
225. Simionca Ionuț PMP DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
228. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
231. Stancu Florinel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL -
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șarapatin Elvira PSD DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șotcan Theodora PSD DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Ștefan Corneliu PSD DA
248. Ștefan Ion PNL DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Tripa Florin-Dan PSD -
256. Trușcă Constantin PSD DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
263. Varga Glad-Aurel PNL DA
264. Varga Vasile PNL DA
265. Vasile Daniel Minoritati DA
266. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vass Levente UDMR DA
269. Văcaru Alin Vasile PSD DA
270. Velcea Nicolae PSD DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vișan George-Gabriel PSD DA
273. Vîlceanu Dan PNL DA
274. Vîrză Mihăiță PSD DA
275. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vosganian Varujan ALDE DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR DA
282. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 12:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro