Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:07 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 416/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.25/2016 pentru modificarea art.11 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.21/2010 privind executarea serviciilor de aerofotogrammetrie șoi de executarea serviciilor de digitizare și actualizare a Sistemului de Identificare a Parcelelor Agricole pentru Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:283 142 58 25 17 14 11 16
- voturi pentru (DA):283 142 58 25 17 14 11 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Costescu Manuel USR DA
71. Cristache Cătălin PMP DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dan Nicușor Daniel USR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Durbacă Eugen ALDE DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Ghinea Cristian USR DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Goga Octavian PMP DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iacomi Iulian PSD DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
151. Mihalescul Dumitru PNL DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Movilă Petru PMP DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neagu Nicolae PNL DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolae Andrei PSD DA
168. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Mihai ALDE DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Olteanu Daniel PNL DA
175. Oprea Dumitru PNL DA
176. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pau Radu - Adrian PSD DA
184. Păle Dănuț PSD DA
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR DA
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Mihai Valentin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Preda Cezar-Florin PNL DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Rădulescu Alexandru PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Romanescu Cristinel PNL DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Alexandru PSD DA
217. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
218. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
220. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
221. Sefer Cristian-George PMP DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Simion Lucian-Eduard PSD DA
225. Simionca Ionuț PMP DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
228. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
231. Stancu Florinel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șarapatin Elvira PSD DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șotcan Theodora PSD DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Ștefan Corneliu PSD DA
248. Ștefan Ion PNL DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Tripa Florin-Dan PSD DA
256. Trușcă Constantin PSD DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
263. Varga Glad-Aurel PNL DA
264. Varga Vasile PNL DA
265. Vasile Daniel Minoritati DA
266. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vass Levente UDMR DA
269. Văcaru Alin Vasile PSD DA
270. Velcea Nicolae PSD DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vișan George-Gabriel PSD DA
273. Vîlceanu Dan PNL DA
274. Vîrză Mihăiță PSD DA
275. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vosganian Varujan ALDE DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR DA
282. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 5:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro