Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:10 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 810/2015 privind supravegherea macroprudențială a sistemului financiar național
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:288 141 62 26 17 15 11 16
- voturi pentru (DA):287 141 61 26 17 15 11 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciuhodaru Tudor PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Costescu Manuel USR DA
74. Cristache Cătălin PMP DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dan Nicușor Daniel USR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Durbacă Eugen ALDE DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furic Iarco Minoritati DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghilea Găvrilă PNL DA
114. Ghinea Cristian USR DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Goga Octavian PMP DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Huncă Mihaela PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iacomi Iulian PSD DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ioniță Antoneta PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Lupescu Dumitru USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mînzatu Roxana PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mohaci Mihai PSD DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
167. Neagu Nicolae PNL DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Andrei PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Mihai ALDE DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL DA
178. Olteanu Daniel PNL DA
179. Oprea Dumitru PNL DA
180. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pașcan Emil-Marius PMP DA
188. Pau Radu - Adrian PSD DA
189. Păle Dănuț PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Pop Andrei PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR DA
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Mihai Valentin PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
215. Răduț Violeta PSD DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
230. Simion Lucian-Eduard PSD DA
231. Simionca Ionuț PMP DA
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Matei PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șarapatin Elvira PSD DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șișcu George PNL DA
250. Șotcan Theodora PSD DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL DA
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Ion PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Terea Ioan PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Todor Adrian PSD DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Tripa Florin-Dan PSD DA
262. Trușcă Constantin PSD DA
263. Tudor Beatrice PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
268. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
269. Varga Glad-Aurel PNL DA
270. Varga Vasile PNL DA
271. Vasile Daniel Minoritati DA
272. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vass Levente UDMR DA
275. Văcaru Alin Vasile PSD DA
276. Velcea Nicolae PSD DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vișan George-Gabriel PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Vîrză Mihăiță PSD DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zainea Cornel USR DA
287. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 4:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro