Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:11 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 420/2016 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.46/2016 pentru completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:292 143 62 28 17 15 11 16
- voturi pentru (DA):291 143 62 28 17 15 10 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciuhodaru Tudor PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Costescu Manuel USR DA
74. Cristache Cătălin PMP DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dan Nicușor Daniel USR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drulă Cătălin USR DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Durbacă Eugen ALDE DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furic Iarco Minoritati DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Camelia PSD DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghilea Găvrilă PNL DA
116. Ghinea Cristian USR DA
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Goga Octavian PMP DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iacomi Iulian PSD DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Iftimie Neculai PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Ioniță Antoneta PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Lazăr Sorin PSD DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Victoria Minoritati DA
145. Lovin Dumitru ALDE DA
146. Lungu Tudorița PNL DA
147. Lupașcu Costel PSD DA
148. Lupescu Dumitru USR DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manole Petre-Florin PSD DA
152. Mareș Mara PNL DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Mihalescul Dumitru PNL DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mînzatu Roxana PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neagu Nicolae PNL DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Niță Mihai ALDE DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Olar Corneliu PNL DA
180. Olteanu Daniel PNL DA
181. Oprea Dumitru PNL DA
182. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pașcan Emil-Marius PMP DA
190. Pau Radu - Adrian PSD DA
191. Păle Dănuț PSD DA
192. Petrea Gabriel PSD DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
198. Pop Andrei PSD DA
199. Pop Georgian PSD DA
200. Pop Tudor Rareș USR DA
201. Popa Florin PSD DA
202. Popa Mihai Valentin PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Radu Anișoara PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
216. Rădulescu Alexandru PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
218. Răduț Violeta PSD DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Romanescu Cristinel PNL DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Alexandru PSD DA
225. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
226. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
228. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
229. Sefer Cristian-George PMP DA
230. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
233. Simion Lucian-Eduard PSD DA
234. Simionca Ionuț PMP DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Matei PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL DA
253. Șotcan Theodora PSD DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL DA
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefan Ion PNL DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Tripa Florin-Dan PSD DA
265. Trușcă Constantin PSD DA
266. Tudor Beatrice PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Glad-Aurel PNL DA
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
276. Vasilică Radu Costin PSD DA
277. Vass Levente UDMR DA
278. Văcaru Alin Vasile PSD DA
279. Velcea Nicolae PSD DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vișan George-Gabriel PSD DA
282. Vîlceanu Dan PNL DA
283. Vîrză Mihăiță PSD DA
284. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
288. Vosganian Varujan ALDE DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zainea Cornel USR DA
291. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 martie 2019, 17:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro