Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 13:16 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 13:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 504/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:282 134 56 26 19 17 15 15
- voturi pentru (DA):266 133 55 26 18 17 2 15
- voturi împotrivă (NU):14 - 1 - - - 13 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Chiriță Dumitru PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
64. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Constantin Daniel ALDE DA
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR DA
71. Cristache Cătălin PMP NU
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
76. Culeafă Mihai PNL DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dan Nicușor Daniel USR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Goga Octavian PMP NU
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iacomi Iulian PSD DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL NU
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocanu Adrian PMP NU
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Movilă Petru PMP NU
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neagu Nicolae PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Mihai ALDE DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Olar Corneliu PNL DA
170. Olteanu Daniel PNL DA
171. Oprea Dumitru PNL DA
172. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP DA
179. Pau Radu - Adrian PSD DA
180. Păle Dănuț PSD DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
186. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
187. Ponta Victor-Viorel PSD DA
188. Pop Andrei PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR DA
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PNL DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
206. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
207. Răduț Violeta PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Romanescu Cristinel PNL DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Alexandru PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
217. Sebestyén Csaba-István UDMR -
218. Sefer Cristian-George PMP NU
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simion Lucian-Eduard PSD DA
223. Simionca Ionuț PMP NU
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
226. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Spânu Ion PSD DA
229. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Ștefan Corneliu PSD DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion PMP NU
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tomac Eugen PMP NU
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Trușcă Constantin PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vass Levente UDMR DA
268. Văcaru Alin Vasile PSD DA
269. Velcea Nicolae PSD DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vișan George-Gabriel PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vosganian Varujan ALDE DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zainea Cornel USR DA
281. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 3:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro