Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2017 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2017, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 716/2015 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 29/2015 pentru modificarea și completarea art. 8 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 86/2014 privind stabilirea unor măsuri de reorganizare la nivelul administrației publice centrale și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:271 130 59 24 18 17 9 14
- voturi pentru (DA):271 130 59 24 18 17 9 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Banias Mircea Marius ALDE DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Durbacă Eugen ALDE DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Iacomi Iulian PSD DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Victoria Minoritati DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL DA
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
145. Mihalescul Dumitru PNL DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mocanu Adrian PMP DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohaci Mihai PSD DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petrea Gabriel PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR DA
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PMP DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Spânu Ion PSD DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Matei PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL DA
243. Tabugan Ion PMP DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Trușcă Constantin PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
254. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
255. Varga Glad-Aurel PNL DA
256. Varga Vasile PNL DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile PSD DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vîlceanu Dan PNL DA
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vosganian Varujan ALDE DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 0:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro