Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2017 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2017, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 772/2015 pentru modificarea și completarea alin.(1) al art.3 din Ordonanța Guvernului nr.71/2002 privind organizarea și funcționarea serviciilor publice de administrare a domeniului public și privat de interes local
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:281 134 60 26 18 17 11 15
- voturi pentru (DA):272 134 51 26 18 17 11 15
- voturi împotrivă (NU):6 - 6 - - - - -
- abțineri:3 - 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Banias Mircea Marius ALDE DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Borza Remus-Adrian ALDE DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Cherecheș Viorica PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Chiriță Dumitru PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor PSD DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
68. Constantin Daniel ALDE DA
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
76. Culeafă Mihai PNL DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dan Nicușor Daniel USR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Durbacă Eugen ALDE DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
107. Gheorghe Tinel PNL Abținere
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Ghinea Cristian USR DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iacomi Iulian PSD DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Iftimie Neculai PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
151. Mihalescul Dumitru PNL DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Olar Corneliu PNL DA
172. Olteanu Daniel PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petrea Gabriel PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Petric Octavian PSD DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Ponta Victor-Viorel PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR DA
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PNL DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
206. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Romanescu Cristinel PNL DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Alexandru PSD DA
217. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
218. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
220. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
221. Sefer Cristian-George PMP DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Spânu Ion PSD DA
232. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
238. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
240. Suciu Matei PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șarapatin Elvira PSD DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șotcan Theodora PSD DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Șovăială Constantin PNL DA
250. Ștefan Corneliu PSD DA
251. Ștefan Ion PNL DA
252. Tabugan Ion PMP DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Todor Adrian PSD DA
256. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
257. Toma Ilie PSD DA
258. Tomac Eugen PMP DA
259. Tripa Florin-Dan PSD DA
260. Trușcă Constantin PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
264. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
265. Varga Glad-Aurel PNL NU
266. Varga Vasile PNL DA
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vass Levente UDMR DA
269. Văcaru Alin Vasile PSD DA
270. Velcea Nicolae PSD DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vosganian Varujan ALDE DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zainea Cornel USR DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 16:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro