Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2017 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2017, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 896/2015 pentru completarea art. 9 al Titlului XI – Renta viageră agricolă din Legea nr. 247/2005 privind reforma în domeniile proprietății și justiției, precum și unele măsuri adiacente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:283 135 59 27 18 17 11 16
- voturi pentru (DA):252 135 56 1 18 17 11 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:28 - 2 26 - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL -
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Barna Ilie Dan USR Abținere
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR Abținere
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian ALDE DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR Abținere
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Chiriță Dumitru PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Cosma Andreea PSD DA
71. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
77. Culeafă Mihai PNL DA
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
81. Dehelean Silviu USR Abținere
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR Abținere
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Durbacă Eugen ALDE DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
100. Furic Iarco Minoritati DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghilea Găvrilă PNL DA
112. Ghinea Cristian USR Abținere
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iacomi Iulian PSD DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
135. Jivan Luminița-Maria PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL DA
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Lupescu Dumitru USR Abținere
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manole Petre-Florin PSD DA
148. Mareș Mara PNL DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mocanu Adrian PMP DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mohaci Mihai PSD DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
163. Neagu Nicolae PNL DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolae Andrei PSD DA
168. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
169. Nicolicea Eugen PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Olteanu Daniel PNL DA
176. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pașcan Emil-Marius PMP DA
183. Pau Radu - Adrian PSD DA
184. Păle Dănuț PSD DA
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Ponta Victor-Viorel PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR Abținere
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Mihai Valentin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Preda Cezar-Florin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
208. Rădulescu Alexandru PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
211. Răduț Violeta PSD DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Romanescu Cristinel PNL DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
221. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
222. Sefer Cristian-George PMP DA
223. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
226. Simion Lucian-Eduard PSD DA
227. Simionca Ionuț PMP DA
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
230. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Spânu Ion PSD DA
233. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
234. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
235. Stancu Florinel PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
239. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Matei PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șarapatin Elvira PSD DA
246. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL DA
249. Șotcan Theodora PSD DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Șovăială Constantin PNL DA
252. Ștefan Corneliu PSD DA
253. Tabugan Ion PMP DA
254. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP DA
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Trușcă Constantin PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
265. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
266. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
267. Vasile Daniel Minoritati DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vass Levente UDMR DA
270. Văcaru Alin Vasile PSD DA
271. Velcea Nicolae PSD DA
272. Vexler Silviu Minoritati NU
273. Vîlceanu Dan PNL DA
274. Vîrză Mihăiță PSD DA
275. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vosganian Varujan ALDE DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR Abținere
282. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 17:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro