Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2017 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2017, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 20/2017 Lege pentru completarea art.258 din Legea educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:280 135 59 27 17 16 11 15
- voturi pentru (DA):177 134 - - 17 15 - 11
- voturi împotrivă (NU):98 - 58 27 - 1 11 1
- abțineri:4 - 1 - - - - 3
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian ALDE DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL NU
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL NU
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Culeafă Mihai PNL NU
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Dan Nicușor Daniel USR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL NU
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Durbacă Eugen ALDE DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL NU
93. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
106. Gheorghe Tinel PNL NU
107. Gheorghiu Bogdan PNL NU
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghilea Găvrilă PNL NU
110. Ghinea Cristian USR NU
111. Giugea Nicolae PNL NU
112. Gudu Vasile PNL NU
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Iacomi Iulian PSD DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR NU
126. Ionescu George PNL Abținere
127. Ioniță Antoneta PNL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
136. Longher Victoria Minoritati DA
137. Lovin Dumitru ALDE DA
138. Lungu Tudorița PNL NU
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR NU
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL NU
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL NU
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mocanu Adrian PMP NU
151. Mocioalcă Ion PSD -
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
155. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neagu Nicolae PNL NU
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL NU
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL NU
169. Olteanu Daniel PNL NU
170. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
171. Oros Nechita-Adrian PNL NU
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP NU
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
184. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
185. Ponta Victor-Viorel PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR NU
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Pavel PNL NU
193. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
194. Preda Cezar-Florin PNL NU
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
199. Prună Cristina-Mădălina USR NU
200. Radu Anișoara PSD DA
201. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
203. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
204. Rădulescu Alexandru PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
207. Răduț Violeta PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
209. Roman Florin-Claudiu PNL NU
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Romanescu Cristinel PNL NU
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Alexandru PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
217. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
218. Sefer Cristian-George PMP NU
219. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
222. Simion Lucian-Eduard PSD DA
223. Simionca Ionuț PMP NU
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
226. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Spânu Ion PSD DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
236. Suciu Matei PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șarapatin Elvira PSD DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șotcan Theodora PSD DA
244. Șova Lucian PSD DA
245. Șovăială Constantin PNL NU
246. Ștefan Corneliu PSD DA
247. Ștefan Ion PNL NU
248. Tabugan Ion PMP NU
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
253. Toma Ilie PSD DA
254. Tomac Eugen PMP NU
255. Tripa Florin-Dan PSD DA
256. Trușcă Constantin PSD DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Tudose Mihai PSD DA
259. Turcan Raluca PNL NU
260. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL NU
263. Varga Vasile PNL NU
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Văcaru Alin Vasile PSD DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vîlceanu Dan PNL NU
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
276. Vosganian Varujan ALDE DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR NU
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 15:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro