Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2017 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2017, ora 12:42

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 130/2016 pentru completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:256 134 44 25 10 12 16 15
- voturi pentru (DA):191 132 - 24 10 12 - 13
- voturi împotrivă (NU):65 2 44 1 - - 16 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Anastase Roberta Alma PNL NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PMP NU
14. Banias Mircea Marius ALDE DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian ALDE DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Viorica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP NU
59. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
64. Cristache Cătălin PMP NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL NU
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghe Tinel PNL NU
95. Gheorghiu Bogdan PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Giugea Nicolae PNL NU
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
100. Gudu Vasile PNL NU
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Iacomi Iulian PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL NU
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL NU
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL NU
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL NU
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Movilă Petru PMP NU
142. Munteanu Ioan PSD NU
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neagu Nicolae PNL NU
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL NU
157. Olteanu Daniel PNL NU
158. Oprea Dumitru PNL NU
159. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
160. Oros Nechita-Adrian PNL NU
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP NU
164. Pau Radu - Adrian PSD DA
165. Păle Dănuț PSD DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian PSD DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
171. Ponta Victor-Viorel PSD DA
172. Pop Andrei PSD DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Alexandru PSD DA
194. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
196. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
197. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
198. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
199. Sefer Cristian-George PMP NU
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Simion Lucian-Eduard PSD DA
202. Simionca Ionuț PMP NU
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
208. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Suciu Matei PSD DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL NU
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL NU
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
225. Tabugan Ion PMP NU
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tomac Eugen PMP NU
232. Tripa Florin-Dan PSD DA
233. Trușcă Constantin PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL NU
237. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
238. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
239. Varga Glad-Aurel PNL NU
240. Varga Vasile PNL NU
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Vasilică Radu Costin PSD DA
244. Văcaru Alin Vasile PSD DA
245. Velcea Nicolae PSD DA
246. Vexler Silviu Minoritati DA
247. Vișan George-Gabriel PSD DA
248. Vîrză Mihăiță PSD DA
249. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zainea Cornel USR DA
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 2:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro