Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2017 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2017, ora 12:44

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 751/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.76 din 16 ianuarie 2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:262 134 44 25 14 14 16 15
- voturi pentru (DA):176 134 - - 14 14 - 14
- voturi împotrivă (NU):86 - 44 25 - - 16 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PMP NU
15. Banias Mircea Marius ALDE DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Birchall Ana PSD DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian ALDE DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Viorica PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Constantin Daniel ALDE DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Cristache Cătălin PMP NU
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL NU
71. Dan Nicușor Daniel USR NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Tinel PNL NU
98. Gheorghiu Bogdan PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghinea Cristian USR NU
101. Giugea Nicolae PNL NU
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL NU
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Iacomi Iulian PSD DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR NU
117. Ionescu George PNL NU
118. Ioniță Antoneta PNL NU
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL NU
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR NU
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL NU
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihalescul Dumitru PNL NU
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
146. Movilă Petru PMP NU
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neagu Nicolae PNL NU
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL NU
161. Olteanu Daniel PNL NU
162. Oprea Dumitru PNL NU
163. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
164. Oros Nechita-Adrian PNL NU
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP NU
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
175. Ponta Victor-Viorel PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Rareș Tudor USR NU
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
192. Răduț Violeta PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Rotaru Alexandru PSD DA
197. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
198. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
199. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
200. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PMP NU
203. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
204. Simion Lucian-Eduard PSD DA
205. Simionca Ionuț PMP NU
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion PSD DA
210. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
211. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
212. Stancu Florinel PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL NU
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șova Lucian PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL NU
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
229. Tabugan Ion PMP NU
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
235. Toma Ilie PSD DA
236. Tomac Eugen PMP NU
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Trușcă Constantin PSD DA
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL NU
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Glad-Aurel PNL NU
245. Varga Vasile PNL NU
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vasilică Radu Costin PSD DA
249. Vass Levente UDMR DA
250. Văcaru Alin Vasile PSD DA
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zainea Cornel USR NU
261. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 16:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro