Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2017 > 16:32 Versiunea pentru printare
Luni, 8 mai 2017, ora 16:32

Subiect vot: Propunere 3
PHC 33/2017 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:200 96 36 21 18 8 10 11
- voturi pentru (DA):125 96 2 - 18 5 - 4
- voturi împotrivă (NU):69 - 34 21 - 2 10 2
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:2 - - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Badea Leonardo PSD DA
11. Banias Mircea Marius ALDE -
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian ALDE DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
32. Bran-Voinea Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
47. Cosma Lavinia-Corina USR NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
49. Cristache Cătălin PMP NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dehelean Silviu USR NU
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
59. Drulă Cătălin USR NU
60. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
70. Gheorghe Tinel PNL NU
71. Gheorghiu Bogdan PNL NU
72. Ghilea Găvrilă PNL NU
73. Ghinea Cristian USR NU
74. Giugea Nicolae PNL NU
75. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
79. Huncă Mihaela PSD DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
81. Iacomi Iulian PSD DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Iftimie Neculai PSD DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ion Stelian-Cristian USR NU
88. Iordache Florin PSD DA
89. Itu Cornel PSD DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Korodi Attila UDMR DA
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
95. Longher Victoria Minoritati DA
96. Lovin Dumitru ALDE NU
97. Lupașcu Costel PSD DA
98. Lupescu Dumitru USR NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Mareș Mara PNL NU
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
106. Mihalescul Dumitru PNL NU
107. Mînzatu Roxana PSD DA
108. Mohaci Mihai PSD DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
113. Neagu Nicolae PNL NU
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Olar Corneliu PNL DA
123. Oprea Dumitru PNL NU
124. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Pașcan Emil-Marius PMP NU
128. Pau Radu - Adrian PSD DA
129. Petric Octavian PSD DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Pop Andrei PSD DA
132. Pop Georgian PSD DA
133. Popa Florin PSD DA
134. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
135. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
136. Popescu Pavel PNL NU
137. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
138. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
141. Prună Cristina-Mădălina USR NU
142. Radu Anișoara PSD DA
143. Rădulescu Alexandru PSD DA
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
145. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
146. Răduț Violeta PSD DA
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
148. Roman Florin-Claudiu PNL NU
149. Roman Ioan Sorin PSD DA
150. Romanescu Cristinel PNL NU
151. Rotaru Alexandru PSD DA
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
153. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
154. Sefer Cristian-George PMP NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
156. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
157. Simion Lucian-Eduard PSD DA
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
160. Spânu Ion PSD DA
161. Stancu Florinel PSD DA
162. Stănescu Alexandru PSD DA
163. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
164. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
165. Szabó Ödön UDMR DA
166. Șarapatin Elvira PSD DA
167. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
168. Șotcan Theodora PSD DA
169. Șova Lucian PSD DA
170. Șovăială Constantin PNL NU
171. Ștefan Ion PNL NU
172. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
173. Tabugan Ion PMP NU
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
175. Terea Ioan PSD DA
176. Tîlvăr Angel PSD DA
177. Todor Adrian PSD DA
178. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tomac Eugen PMP NU
181. Tripa Florin-Dan PSD DA
182. Trușcă Constantin PSD DA
183. Tudor Beatrice PSD DA
184. Turcan Raluca PNL NU
185. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
186. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
187. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
188. Varga Vasile PNL NU
189. Vasile Daniel Minoritati DA
190. Vasilică Radu Costin PSD DA
191. Vass Levente UDMR DA
192. Văcaru Alin Vasile PSD DA
193. Velcea Nicolae PSD DA
194. Vexler Silviu Minoritati NU
195. Vișan George-Gabriel PSD DA
196. Vîlceanu Dan PNL NU
197. Vîrză Mihăiță PSD DA
198. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
199. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 0:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro