Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:50 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:50

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 387/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.161/2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 129 49 23 19 13 12 15 1
- voturi pentru (DA):175 128 3 - 19 12 - 13 -
- voturi împotrivă (NU):24 - 1 23 - - - - -
- abțineri:60 - 45 - - 1 12 2 -
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PMP Abținere
16. Banias Mircea Marius - -
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP Abținere
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
33. Bodea Marius PNL Abținere
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
41. Bran-Voinea Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL Abținere
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Viorica PNL Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cristache Cătălin PMP Abținere
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dan Nicușor Daniel USR NU
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL Abținere
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR NU
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
93. Gavrilă Camelia PSD -
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR NU
103. Giugea Nicolae PNL Abținere
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL Abținere
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR NU
117. Ionescu George PNL Abținere
118. Ioniță Antoneta PNL Abținere
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL Abținere
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL Abținere
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocanu Adrian PMP Abținere
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
147. Movilă Petru PMP Abținere
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
152. Neagu Nicolae PNL Abținere
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL Abținere
164. Olteanu Daniel PNL Abținere
165. Oprea Dumitru PNL Abținere
166. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL Abținere
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Georgian PSD DA
181. Pop Rareș Tudor USR NU
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Romanescu Cristinel PNL Abținere
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Sefer Cristian-George PMP Abținere
206. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șarapatin Elvira PSD DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL Abținere
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL Abținere
229. Ștefan Corneliu PSD DA
230. Ștefan Ion PNL Abținere
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Tîlvăr Angel PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
237. Tomac Eugen PMP Abținere
238. Tripa Florin-Dan PSD DA
239. Trușcă Constantin PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Turcan Raluca PNL Abținere
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilică Radu Costin PSD DA
248. Vass Levente UDMR DA
249. Văcaru Alin Vasile PSD DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati Abținere
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL Abținere
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Vosganian Varujan ALDE DA
259. Zainea Cornel USR NU
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 18:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro