Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:05

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 730/2015 privind sprijinul acordat copiilor și tinerilor din mediul rural pentru continuarea studiilor liceale și profesionale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 109 45 18 8 8 11 16 2
- voturi pentru (DA):213 107 45 17 8 8 10 16 2
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - 1 - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PMP DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran-Voinea Ioana PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Constantin Daniel - DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
71. Furic Iarco Minoritati DA
72. Furtună Mirela PSD -
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Ghilea Găvrilă PNL DA
81. Ghinea Cristian USR DA
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Vasile PNL DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Iacomi Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Ioniță Antoneta PNL DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Longher Victoria Minoritati DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Mareș Mara PNL DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
114. Mihalescul Dumitru PNL DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocanu Adrian PMP NU
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Movilă Petru PMP DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Olteanu Daniel PNL DA
135. Oprea Dumitru PNL DA
136. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Palăr Ionel PNL DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati DA
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
148. Ponta Victor-Viorel PSD DA
149. Pop Georgian PSD DA
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prună Cristina-Mădălina USR DA
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
157. Rădulescu Alexandru PSD DA
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
160. Răduț Violeta PSD DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD DA
164. Romanescu Cristinel PNL DA
165. Roșca Lucreția PSD DA
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
169. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
170. Sefer Cristian-George PMP DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD DA
174. Simionca Ionuț PMP DA
175. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Suciu Matei PSD DA
181. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
182. Szabó Ödön UDMR DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șișcu George PNL DA
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL DA
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Ștefan Ion PNL DA
191. Tabugan Ion PMP DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Terea Ioan PSD DA
194. Tîlvăr Angel PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
197. Tripa Florin-Dan PSD DA
198. Trușcă Constantin PSD DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Turcan Raluca PNL DA
201. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
202. Tușa Adriana Diana PSD DA
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Varga Glad-Aurel PNL DA
205. Vasile Daniel Minoritati DA
206. Vasilică Radu Costin PSD NU
207. Vass Levente UDMR DA
208. Velcea Nicolae PSD DA
209. Vexler Silviu Minoritati DA
210. Vișan George-Gabriel PSD DA
211. Vîlceanu Dan PNL DA
212. Vîrză Mihăiță PSD DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 8:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro