Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 10:34 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 10:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis - ama 7
PL 29/2017 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 79/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:146 74 25 20 10 4 7 6
- voturi pentru (DA):95 74 - - 10 4 2 5
- voturi împotrivă (NU):21 - 1 20 - - - -
- abțineri:30 - 24 - - - 5 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL Abținere
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL Abținere
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Cherecheș Viorica PNL Abținere
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR NU
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Dehelean Silviu USR NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL Abținere
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
45. Drulă Cătălin USR NU
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL Abținere
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
55. Gheorghe Tinel PNL Abținere
56. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
57. Ghinea Cristian USR NU
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
59. Gudu Vasile PNL Abținere
60. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
61. Huncă Mihaela PSD DA
62. Iancu Marius-Ionel PSD DA
63. Ion Stelian-Cristian USR NU
64. Ioniță Antoneta PNL Abținere
65. Itu Cornel PSD DA
66. Lazăr Sorin PSD DA
67. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
68. Longher Victoria Minoritati DA
69. Lovin Dumitru ALDE DA
70. Lungu Tudorița PNL Abținere
71. Lupașcu Costel PSD DA
72. Lupescu Dumitru USR NU
73. Manole Petre-Florin PSD DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
75. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
76. Mînzatu Roxana PSD DA
77. Mohaci Mihai PSD DA
78. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
79. Movilă Petru PMP DA
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
82. Neagu Nicolae PNL Abținere
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
85. Niță Nicu PSD DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Olar Corneliu PNL Abținere
88. Oprea Dumitru PNL Abținere
89. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
90. Oteșanu Daniela PSD DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Pașcan Emil-Marius PMP DA
93. Păle Dănuț PSD DA
94. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
96. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
97. Pop Andrei PSD DA
98. Pop Rareș Tudor USR NU
99. Popa Florin PSD DA
100. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
101. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
102. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
103. Prună Cristina-Mădălina USR NU
104. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
105. Rădulescu Alexandru PSD DA
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
108. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
109. Roman Ioan Sorin PSD DA
110. Romanescu Cristinel PNL Abținere
111. Roșca Lucreția PSD DA
112. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
113. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
114. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
115. Seres Dénes UDMR DA
116. Simion Lucian-Eduard PSD DA
117. Simionca Ionuț PMP Abținere
118. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
119. Spânu Ion PSD DA
120. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
121. Stancu Florinel PSD DA
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
124. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
125. Șarapatin Elvira PSD DA
126. Șotcan Theodora PSD DA
127. Șova Lucian PSD DA
128. Ștefan Corneliu PSD DA
129. Tabugan Ion PMP Abținere
130. Terea Ioan PSD DA
131. Tîlvăr Angel PSD DA
132. Toma Ilie PSD DA
133. Tudor Beatrice PSD DA
134. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
135. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
136. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
137. Varga Vasile PNL Abținere
138. Vasile Daniel Minoritati DA
139. Vasilică Radu Costin PSD DA
140. Vass Levente UDMR DA
141. Velcea Nicolae PSD DA
142. Vișan George-Gabriel PSD DA
143. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
144. Vlase Petru Gabriel PSD DA
145. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
146. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro