Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 10:46 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 10:46

Subiect vot: Amendament admis - ama 12
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:141 70 20 22 12 5 4 8
- voturi pentru (DA):91 68 - - 12 5 1 5
- voturi împotrivă (NU):44 1 17 22 - - 2 2
- abțineri:6 1 3 - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Florica PNL NU
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP NU
33. Cosma Lavinia-Corina USR NU
34. Csép Éva-Andrea UDMR DA
35. Csoma Botond UDMR DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Dan Nicușor Daniel USR NU
39. Dehelean Silviu USR NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL NU
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
54. Ghilea Găvrilă PNL NU
55. Ghinea Cristian USR NU
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
57. Gudu Vasile PNL NU
58. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
59. Huncă Mihaela PSD DA
60. Iancu Marius-Ionel PSD DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ion Stelian-Cristian USR NU
63. Ionescu George PNL Abținere
64. Ioniță Antoneta PNL NU
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
69. Longher Victoria Minoritati DA
70. Lovin Dumitru ALDE DA
71. Lungu Tudorița PNL NU
72. Lupașcu Costel PSD DA
73. Lupescu Dumitru USR NU
74. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
75. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
76. Mohaci Mihai PSD DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
80. Neagu Nicolae PNL Abținere
81. Neață Eugen PSD DA
82. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
83. Niță Nicu PSD DA
84. Nosa Iuliu PSD DA
85. Olar Corneliu PNL NU
86. Oprea Dumitru PNL NU
87. Paraschiv Rodica PSD DA
88. Pașcan Emil-Marius PMP NU
89. Păle Dănuț PSD DA
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
91. Pop Andrei PSD Abținere
92. Pop Rareș Tudor USR NU
93. Popa Florin PSD DA
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
95. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
96. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
97. Preda Cezar-Florin PNL NU
98. Presură Alexandra PSD DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR NU
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
101. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
102. Rădulescu Alexandru PSD DA
103. Răduț Violeta PSD DA
104. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
105. Roman Florin-Claudiu PNL NU
106. Roman Ioan Sorin PSD DA
107. Romanescu Cristinel PNL NU
108. Roșca Lucreția PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
111. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Simion Lucian-Eduard PSD DA
114. Simionca Ionuț PMP Abținere
115. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
116. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
117. Spânu Ion PSD DA
118. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
119. Stancu Florinel PSD DA
120. Stănescu Alexandru PSD DA
121. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
122. Suciu Matei PSD DA
123. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
124. Szabó Ödön UDMR DA
125. Șotcan Theodora PSD DA
126. Șova Lucian PSD DA
127. Ștefan Corneliu PSD DA
128. Tabugan Ion PMP DA
129. Terea Ioan PSD DA
130. Toma Ilie PSD DA
131. Tudor Beatrice PSD DA
132. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
133. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
134. Vasile Daniel Minoritati DA
135. Vasilică Radu Costin PSD NU
136. Vass Levente UDMR DA
137. Velcea Nicolae PSD DA
138. Vișan George-Gabriel PSD DA
139. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
140. Vlase Petru Gabriel PSD DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 18:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro