Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 10:49 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 10:49

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis - ama 16
PL 29/2017 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 79/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:153 75 25 21 12 5 8 7
- voturi pentru (DA):98 74 - - 12 5 1 6
- voturi împotrivă (NU):50 - 21 21 - - 7 1
- abțineri:5 1 4 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cherecheș Viorica PNL Abținere
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Cosma Lavinia-Corina USR NU
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL NU
42. Dehelean Silviu USR NU
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
47. Drulă Cătălin USR NU
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL NU
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Tinel PNL Abținere
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Ghilea Găvrilă PNL NU
59. Ghinea Cristian USR NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Gudu Vasile PNL NU
62. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Iancu Marius-Ionel PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR NU
66. Ionescu George PNL NU
67. Ioniță Antoneta PNL NU
68. Itu Cornel PSD DA
69. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
70. Lazăr Sorin PSD DA
71. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
72. Longher Victoria Minoritati DA
73. Lovin Dumitru ALDE DA
74. Lungu Tudorița PNL NU
75. Lupașcu Costel PSD DA
76. Lupescu Dumitru USR NU
77. Manole Petre-Florin PSD DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
80. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
81. Mînzatu Roxana PSD DA
82. Mohaci Mihai PSD DA
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
84. Movilă Petru PMP NU
85. Munteanu Ioan PSD DA
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
87. Neagu Nicolae PNL NU
88. Neață Eugen PSD DA
89. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
90. Niță Nicu PSD DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Olar Corneliu PNL NU
93. Oprea Dumitru PNL NU
94. Pană Adriana-Doina PSD DA
95. Paraschiv Rodica PSD DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
99. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
100. Pop Rareș Tudor USR NU
101. Popa Florin PSD DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
104. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
105. Preda Cezar-Florin PNL NU
106. Presură Alexandra PSD DA
107. Prună Cristina-Mădălina USR NU
108. Radu Anișoara PSD DA
109. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
110. Rădulescu Alexandru PSD DA
111. Răduț Violeta PSD DA
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
113. Roman Florin-Claudiu PNL NU
114. Romanescu Cristinel PNL NU
115. Roșca Lucreția PSD DA
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
117. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
118. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Simion Lucian-Eduard PSD DA
121. Simionca Ionuț PMP NU
122. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
123. Spânu Ion PSD DA
124. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
125. Stancu Florinel PSD DA
126. Stănescu Alexandru PSD DA
127. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
128. Suciu Matei PSD DA
129. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
130. Șarapatin Elvira PSD DA
131. Șotcan Theodora PSD DA
132. Șova Lucian PSD DA
133. Ștefan Corneliu PSD DA
134. Tabugan Ion PMP DA
135. Terea Ioan PSD DA
136. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
137. Toma Ilie PSD DA
138. Tripa Florin-Dan PSD DA
139. Tudor Beatrice PSD DA
140. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
141. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
142. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
143. Varga Vasile PNL Abținere
144. Vasile Daniel Minoritati DA
145. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
146. Vass Levente UDMR DA
147. Velcea Nicolae PSD DA
148. Vișan George-Gabriel PSD DA
149. Vîrză Mihăiță PSD DA
150. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
151. Vlase Petru Gabriel PSD DA
152. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro