Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 11:02 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 11:02

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis - ama 25
PL 29/2017 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 79/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:137 70 19 21 12 4 4 7
- voturi pentru (DA):91 69 - - 12 4 - 6
- voturi împotrivă (NU):37 - 15 21 - - 1 -
- abțineri:9 1 4 - - - 3 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cherecheș Viorica PNL Abținere
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cosma Lavinia-Corina USR NU
33. Csoma Botond UDMR DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Dan Nicușor Daniel USR NU
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
42. Drulă Cătălin USR NU
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Farago Petru UDMR DA
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
50. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gheorghe Tinel PNL Abținere
53. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
54. Ghinea Cristian USR NU
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
56. Gudu Vasile PNL NU
57. Huncă Mihaela PSD DA
58. Ion Stelian-Cristian USR NU
59. Ioniță Antoneta PNL NU
60. Itu Cornel PSD DA
61. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
62. Lazăr Sorin PSD DA
63. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
64. Longher Victoria Minoritati DA
65. Lovin Dumitru ALDE DA
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD DA
68. Lupescu Dumitru USR NU
69. Manole Petre-Florin PSD DA
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
73. Mohaci Mihai PSD DA
74. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
77. Neagu Nicolae PNL NU
78. Neață Eugen PSD DA
79. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
80. Niță Nicu PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Olar Corneliu PNL Abținere
83. Oprea Dumitru PNL NU
84. Pană Adriana-Doina PSD DA
85. Paraschiv Rodica PSD DA
86. Pașcan Emil-Marius PMP NU
87. Păle Dănuț PSD DA
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Pop Rareș Tudor USR NU
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
94. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
95. Presură Alexandra PSD DA
96. Prună Cristina-Mădălina USR NU
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
101. Roman Ioan Sorin PSD DA
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Roșca Lucreția PSD DA
104. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
105. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
106. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
107. Seres Dénes UDMR DA
108. Simion Lucian-Eduard PSD DA
109. Simionca Ionuț PMP Abținere
110. Simonis Alfred - Robert PSD DA
111. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
112. Spânu Ion PSD DA
113. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
114. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
115. Stancu Florinel PSD DA
116. Suciu Matei PSD DA
117. Szabó Ödön UDMR DA
118. Șarapatin Elvira PSD DA
119. Șimon Gheorghe PSD DA
120. Șotcan Theodora PSD DA
121. Ștefan Corneliu PSD DA
122. Tabugan Ion PMP Abținere
123. Terea Ioan PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tripa Florin-Dan PSD DA
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
128. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
129. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
130. Vass Levente UDMR DA
131. Văcaru Alin Vasile PSD DA
132. Velcea Nicolae PSD DA
133. Vișan George-Gabriel PSD DA
134. Vîrză Mihăiță PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
136. Vlase Petru Gabriel PSD DA
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 0:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro