Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 11:05 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 11:05

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis - ama 27
PL 29/2017 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 79/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:146 75 19 21 10 4 9 8
- voturi pentru (DA):97 74 3 - 9 4 - 7
- voturi împotrivă (NU):41 - 14 21 1 - 5 -
- abțineri:8 1 2 - - - 4 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cherecheș Viorica PNL Abținere
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP Abținere
35. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
36. Cosma Lavinia-Corina USR NU
37. Csoma Botond UDMR NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL NU
41. Dan Nicușor Daniel USR NU
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
45. Drulă Cătălin USR NU
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Farago Petru UDMR DA
50. Fădor Angelica PNL NU
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Ghinea Cristian USR NU
60. Giugea Nicolae PNL NU
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Gudu Vasile PNL NU
63. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
64. Huncă Mihaela PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR NU
66. Ioniță Antoneta PNL NU
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
71. Longher Victoria Minoritati DA
72. Lovin Dumitru ALDE DA
73. Lungu Tudorița PNL NU
74. Lupașcu Costel PSD DA
75. Lupescu Dumitru USR NU
76. Manole Petre-Florin PSD DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
79. Mînzatu Roxana PSD DA
80. Mohaci Mihai PSD DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
82. Movilă Petru PMP Abținere
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
87. Niță Nicu PSD DA
88. Nosa Iuliu PSD DA
89. Oprea Dumitru PNL NU
90. Pambuccian Varujan Minoritati DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Paraschiv Rodica PSD DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP NU
94. Păle Dănuț PSD DA
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
96. Pop Andrei PSD Abținere
97. Pop Rareș Tudor USR NU
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
100. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
101. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
102. Presură Alexandra PSD DA
103. Prună Cristina-Mădălina USR NU
104. Radu Anișoara PSD DA
105. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Roman Ioan Sorin PSD DA
108. Romanescu Cristinel PNL NU
109. Roșca Lucreția PSD DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Sefer Cristian-George PMP NU
113. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
114. Seres Dénes UDMR DA
115. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
116. Simion Lucian-Eduard PSD DA
117. Simionca Ionuț PMP NU
118. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
119. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
120. Spânu Ion PSD DA
121. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
122. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
123. Stancu Florinel PSD DA
124. Suciu Matei PSD DA
125. Șarapatin Elvira PSD DA
126. Șimon Gheorghe PSD DA
127. Șișcu George PNL NU
128. Șotcan Theodora PSD DA
129. Ștefan Corneliu PSD DA
130. Tabugan Ion PMP Abținere
131. Terea Ioan PSD DA
132. Toma Ilie PSD DA
133. Tripa Florin-Dan PSD DA
134. Tudor Beatrice PSD DA
135. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
136. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
137. Varga Vasile PNL NU
138. Vasilică Radu Costin PSD DA
139. Vass Levente UDMR DA
140. Văcaru Alin Vasile PSD DA
141. Velcea Nicolae PSD DA
142. Vișan George-Gabriel PSD DA
143. Vîrză Mihăiță PSD DA
144. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
145. Vlase Petru Gabriel PSD DA
146. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 10:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro