Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 140/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 91/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 39/2005 privind cinematografia, precum și pentru stabilirea unor măsuri în domeniul cinematografiei
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 133 56 26 17 11 12 15 1
- voturi pentru (DA):178 128 - - 16 11 11 11 1
- voturi împotrivă (NU):80 1 50 26 1 - 1 1 -
- abțineri:13 4 6 - - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran-Voinea Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL NU
53. Cherecheș Viorica PNL Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
60. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR NU
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Dan Nicușor Daniel USR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR NU
91. Fădor Angelica PNL NU
92. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati Abținere
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD NU
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
106. Gheorghe Tinel PNL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghilea Găvrilă PNL NU
109. Ghinea Cristian USR NU
110. Giugea Nicolae PNL NU
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL NU
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR NU
125. Ionescu George PNL NU
126. Ioniță Antoneta PNL NU
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL NU
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR NU
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD Abținere
140. Mareș Mara PNL Abținere
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocanu Adrian PMP DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
153. Movilă Petru PMP DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
158. Neagu Nicolae PNL NU
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL NU
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL NU
169. Olteanu Daniel PNL NU
170. Oprea Dumitru PNL NU
171. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
172. Oros Nechita-Adrian PNL NU
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL NU
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Ponta Victor-Viorel PSD DA
187. Pop Andrei PSD Abținere
188. Pop Georgian PSD DA
189. Pop Rareș Tudor USR NU
190. Popa Florin PSD DA
191. Popa Mihai Valentin PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
194. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
195. Popescu Pavel PNL NU
196. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
197. Preda Cezar-Florin PNL NU
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
202. Prună Cristina-Mădălina USR NU
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
206. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
210. Roman Florin-Claudiu PNL NU
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL NU
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
216. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
217. Sefer Cristian-George PMP DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
221. Simion Lucian-Eduard PSD DA
222. Simionca Ionuț PMP DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PSD DA
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
232. Suciu Matei PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL NU
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
243. Tabugan Ion PMP DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Todor Adrian PSD DA
248. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
249. Toma Ilie PSD DA
250. Tripa Florin-Dan PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Turcan Raluca PNL NU
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
254. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
255. Varga Glad-Aurel PNL NU
256. Varga Vasile PNL NU
257. Vasile Daniel Minoritati NU
258. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile PSD DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL NU
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 2:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro