Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 188/2017 pentru modificarea alin.(5) al art.65 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:278 136 55 26 18 11 15 16 1
- voturi pentru (DA):248 135 53 - 17 11 15 16 1
- voturi împotrivă (NU):26 - - 26 - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:3 1 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PMP DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian ALDE DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran-Voinea Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Chiriță Dumitru PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
67. Constantin Daniel - DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR NU
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR Abținere
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghilea Găvrilă PNL DA
112. Ghinea Cristian USR NU
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Huncă Mihaela PSD DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR NU
127. Ionescu George PNL -
128. Ioniță Antoneta PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL DA
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR NU
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
158. Movilă Petru PMP DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
163. Neagu Nicolae PNL DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
168. Nicolicea Eugen PSD DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Mihai ALDE DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Olteanu Daniel PNL DA
175. Oprea Dumitru PNL DA
176. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Ponta Victor-Viorel PSD DA
192. Pop Andrei PSD DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Pop Rareș Tudor USR NU
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Preda Cezar-Florin PNL DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR NU
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
210. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
211. Rădulescu Alexandru PSD DA
212. Răduț Violeta PSD DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Romanescu Cristinel PNL DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
220. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
221. Sefer Cristian-George PMP DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Spânu Ion PSD DA
232. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Suciu Matei PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șotcan Theodora PSD DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Ștefan Corneliu PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tabugan Ion PMP DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Terea Ioan PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Todor Adrian PSD DA
253. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Tomac Eugen PMP DA
256. Tripa Florin-Dan PSD DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vasilică Radu Costin PSD -
267. Vass Levente UDMR DA
268. Văcaru Alin Vasile PSD DA
269. Velcea Nicolae PSD DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vișan George-Gabriel PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 17:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro