Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 12:34 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 161/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.1/2011 a educației naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 131 57 26 19 11 15 16 1
- voturi pentru (DA):191 131 - - 19 11 15 14 1
- voturi împotrivă (NU):29 - 2 26 - - - 1 -
- abțineri:56 - 55 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran-Voinea Ioana PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL Abținere
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL Abținere
56. Cherecheș Viorica PNL Abținere
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Chiriță Dumitru PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
67. Constantin Daniel - DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL Abținere
77. Dan Nicușor Daniel USR NU
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL Abținere
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL Abținere
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
107. Gheorghe Tinel PNL Abținere
108. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghilea Găvrilă PNL NU
111. Ghinea Cristian USR NU
112. Giugea Nicolae PNL Abținere
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL Abținere
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR NU
127. Ionescu George PNL Abținere
128. Ioniță Antoneta PNL Abținere
129. Iordache Florin PSD DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL Abținere
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR NU
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL Abținere
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
157. Movilă Petru PMP DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Nicolae PNL Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
164. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL Abținere
171. Olteanu Daniel PNL Abținere
172. Oprea Dumitru PNL Abținere
173. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
174. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL Abținere
177. Pambuccian Varujan Minoritati NU
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP DA
181. Pau Radu - Adrian PSD DA
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
188. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
189. Ponta Victor-Viorel PSD DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Georgian PSD DA
192. Pop Rareș Tudor USR NU
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
196. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
197. Popescu Pavel PNL Abținere
198. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
199. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
204. Prună Cristina-Mădălina USR NU
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
208. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
209. Rădulescu Alexandru PSD DA
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
212. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Romanescu Cristinel PNL NU
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
218. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
219. Sefer Cristian-George PMP DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
223. Simion Lucian-Eduard PSD DA
224. Simionca Ionuț PMP DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
227. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Spânu Ion PSD DA
230. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
231. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
232. Stancu Florinel PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Suciu Matei PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șarapatin Elvira PSD DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL Abținere
243. Șotcan Theodora PSD DA
244. Șova Lucian PSD DA
245. Ștefan Corneliu PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
247. Tabugan Ion PMP DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Terea Ioan PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Tomac Eugen PMP DA
255. Tripa Florin-Dan PSD DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Turcan Raluca PNL Abținere
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Varga Vasile PNL Abținere
262. Vasile Daniel Minoritati DA
263. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vass Levente UDMR DA
266. Văcaru Alin Vasile PSD DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL Abținere
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro