Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 12:05

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 140/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 91/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 39/2005 privind cinematografia, precum și pentru stabilirea unor măsuri în domeniul cinematografiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:250 131 43 24 16 9 13 13 1
- voturi pentru (DA):84 2 42 24 - 1 12 2 1
- voturi împotrivă (NU):159 127 - - 16 8 1 7 -
- abțineri:6 2 - - - - - 4 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Badea Leonardo PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PMP DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD NU
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
33. Bontea Vlad PSD NU
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran-Voinea Ioana PSD NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
40. Budăi Marius-Constantin PSD NU
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL -
45. Burciu Cristina PSD NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE NU
48. Căciulă Aurel PSD NU
49. Călin Ion PSD NU
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
51. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriac Viorel PSD NU
55. Chiriță Dumitru PSD NU
56. Ciocan Dan PSD NU
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
59. Ciuhodaru Tudor PSD NU
60. Cîtea Vasile PSD NU
61. Cocoș Vasile PSD NU
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Constantin Daniel - DA
64. Cosma Andreea PSD NU
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Csoma Botond UDMR NU
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
69. Cupă Ion ALDE NU
70. Dan Nicușor Daniel USR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD NU
73. Dîrzu Ioan PSD NU
74. Dobre Mircea-Titus PSD NU
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
81. Dunava Costel Neculai PSD NU
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR NU
84. Farago Petru UDMR NU
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
87. Florea Oana-Consuela PSD NU
88. Floroiu Ionel PSD NU
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
90. Furic Iarco Minoritati Abținere
91. Furtună Mirela PSD NU
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
94. Găină Mihăiță PSD NU
95. Georgescu Nicolae PSD NU
96. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Goga Octavian PMP DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Halici Nicușor PSD NU
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
106. Huncă Mihaela PSD NU
107. Iancu Iulian PSD NU
108. Iancu Marius-Ionel PSD NU
109. Ibram Iusein Minoritati NU
110. Iftimie Neculai PSD NU
111. Ignat Miron Minoritati NU
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
113. Intotero Natalia-Elena PSD NU
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ioniță Antoneta PNL DA
116. Itu Cornel PSD NU
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD NU
119. Kelemen Hunor UDMR NU
120. Korodi Attila UDMR NU
121. Lazăr Sorin PSD NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Victoria Minoritati NU
124. Lovin Dumitru ALDE NU
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD NU
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD NU
129. Manole Petre-Florin PSD Abținere
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PSD NU
132. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD NU
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Movilă Petru PMP DA
142. Munteanu Ioan PSD NU
143. Mușoiu Ștefan PSD NU
144. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neață Eugen PSD NU
147. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
148. Nicoară Romeo Florin PNL DA
149. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
150. Nistor Laurențiu PSD NU
151. Niță Nicu PSD NU
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Olar Corneliu PNL DA
154. Olteanu Daniel PNL DA
155. Oprea Dumitru PNL DA
156. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
157. Oros Nechita-Adrian PNL DA
158. Oteșanu Daniela PSD NU
159. Pană Adriana-Doina PSD NU
160. Paraschiv Rodica PSD NU
161. Pașcan Emil-Marius PMP NU
162. Păle Dănuț PSD NU
163. Petrea Gabriel PSD NU
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
165. Petric Octavian PSD NU
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Pop Andrei PSD Abținere
171. Pop Georgian PSD NU
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Florin PSD NU
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Popescu Pavel PNL DA
178. Preda Cezar-Florin PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD NU
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
186. Rădulescu Alexandru PSD NU
187. Răduț Violeta PSD NU
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Ioan Sorin PSD NU
191. Roșca Lucreția PSD NU
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
195. Sefer Cristian-George PMP DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR NU
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simion Lucian-Eduard PSD NU
200. Simionca Ionuț PMP DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD NU
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
204. Solomon Adrian PSD NU
205. Spânu Ion PSD NU
206. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
207. Stancu Florinel PSD NU
208. Stativă Irinel Ioan PSD NU
209. Stănescu Alexandru PSD NU
210. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
212. Suciu Matei PSD NU
213. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
214. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
215. Szabó Ödön UDMR NU
216. Șarapatin Elvira PSD NU
217. Șimon Gheorghe PSD NU
218. Șișcu George PNL DA
219. Șotcan Theodora PSD NU
220. Șova Lucian PSD NU
221. Ștefan Corneliu PSD NU
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tabugan Ion PMP DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
225. Terea Ioan PSD NU
226. Tîlvăr Angel PSD NU
227. Todor Adrian PSD NU
228. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
229. Toma Ilie PSD NU
230. Tripa Florin-Dan PSD NU
231. Tudor Beatrice PSD NU
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
235. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
236. Varga Vasile PNL DA
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
239. Vasilică Radu Costin PSD NU
240. Vass Levente UDMR NU
241. Văcaru Alin Vasile PSD NU
242. Velcea Nicolae PSD NU
243. Vișan George-Gabriel PSD NU
244. Vîlceanu Dan PNL DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
246. Vlase Petru Gabriel PSD NU
247. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
248. Weber Mihai PSD NU
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 19:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro