Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: reluare vot
PL 140/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 91/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 39/2005 privind cinematografia, precum și pentru stabilirea unor măsuri în domeniul cinematografiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 136 56 26 19 11 15 15
- voturi pentru (DA):97 2 55 26 - - 14 -
- voturi împotrivă (NU):176 131 - - 19 11 1 14
- abțineri:4 3 - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Badea Leonardo PSD NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Benedek Zacharie UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR NU
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
31. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
36. Bontea Vlad PSD NU
37. Borza Remus-Adrian ALDE NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran-Voinea Ioana PSD NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD NU
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE NU
51. Căciulă Aurel PSD NU
52. Călin Ion PSD NU
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
54. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chiriac Viorel PSD NU
59. Chiriță Dumitru PSD NU
60. Ciocan Dan PSD NU
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
63. Ciuhodaru Tudor PSD NU
64. Cîtea Vasile PSD NU
65. Cobuz Maricela PSD NU
66. Cocoș Vasile PSD NU
67. Codreanu Constantin PMP DA
68. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
69. Cosma Andreea PSD NU
70. Cosma Lavinia-Corina USR DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR NU
73. Csoma Botond UDMR NU
74. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
75. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
76. Cupă Ion ALDE NU
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dan Nicușor Daniel USR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD NU
81. Dîrzu Ioan PSD NU
82. Dobre Mircea-Titus PSD NU
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
86. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
90. Dunava Costel Neculai PSD NU
91. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR NU
93. Farago Petru UDMR NU
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
96. Florea Damian ALDE NU
97. Florea Oana-Consuela PSD NU
98. Floroiu Ionel PSD NU
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
100. Furic Iarco Minoritati NU
101. Furtună Mirela PSD NU
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
103. Gavrilă Camelia PSD NU
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
105. Găină Mihăiță PSD NU
106. Georgescu Nicolae PSD NU
107. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
112. Ghilea Găvrilă PNL DA
113. Ghinea Cristian USR DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Goga Octavian PMP NU
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Halici Nicușor PSD NU
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
120. Huncă Mihaela PSD NU
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Iulian PSD NU
123. Iancu Marius-Ionel PSD NU
124. Ibram Iusein Minoritati NU
125. Iftimie Neculai PSD NU
126. Ignat Miron Minoritati NU
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
128. Intotero Natalia-Elena PSD NU
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL -
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD NU
133. Itu Cornel PSD NU
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
135. Jivan Luminița-Maria PSD NU
136. Kelemen Hunor UDMR NU
137. Korodi Attila UDMR NU
138. Lazăr Sorin PSD NU
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Victoria Minoritati NU
141. Lovin Dumitru ALDE NU
142. Lungu Tudorița PNL DA
143. Lupașcu Costel PSD NU
144. Lupescu Dumitru USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD NU
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
147. Manole Petre-Florin PSD NU
148. Mareș Mara PNL DA
149. Marica Petru-Sorin PSD NU
150. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
153. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
155. Mînzatu Roxana PSD NU
156. Mocanu Adrian PMP DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD NU
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Movilă Petru PMP DA
162. Munteanu Ioan PSD NU
163. Mușoiu Ștefan PSD NU
164. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neagu Nicolae PNL DA
167. Neață Eugen PSD NU
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Nistor Laurențiu PSD NU
173. Niță Mihai ALDE NU
174. Niță Nicu PSD NU
175. Nosa Iuliu PSD NU
176. Olar Corneliu PNL DA
177. Olteanu Daniel PNL DA
178. Oprea Dumitru PNL DA
179. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Oteșanu Daniela PSD NU
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati NU
184. Pană Adriana-Doina PSD NU
185. Paraschiv Rodica PSD NU
186. Pașcan Emil-Marius PMP DA
187. Păle Dănuț PSD NU
188. Petrea Gabriel PSD NU
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
190. Petric Octavian PSD NU
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
192. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
193. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
194. Pop Andrei PSD Abținere
195. Pop Georgian PSD NU
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Florin PSD NU
198. Popa Mihai Valentin PSD NU
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
201. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD NU
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD NU
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
214. Rădulescu Alexandru PSD NU
215. Răduț Violeta PSD NU
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD NU
219. Romanescu Cristinel PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD NU
221. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
222. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
223. Sefer Cristian-George PMP DA
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR NU
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simion Lucian-Eduard PSD NU
228. Simionca Ionuț PMP DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD NU
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
232. Solomon Adrian PSD NU
233. Spânu Ion PSD NU
234. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
235. Stancu Florinel PSD NU
236. Stănescu Alexandru PSD NU
237. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
240. Szabó Ödön UDMR NU
241. Șarapatin Elvira PSD NU
242. Șimon Gheorghe PSD NU
243. Șișcu George PNL DA
244. Șotcan Theodora PSD NU
245. Șova Lucian PSD NU
246. Ștefan Corneliu PSD NU
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tabugan Ion PMP DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
250. Terea Ioan PSD NU
251. Tîlvăr Angel PSD NU
252. Todor Adrian PSD NU
253. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
254. Toma Ilie PSD NU
255. Tripa Florin-Dan PSD NU
256. Tudor Beatrice PSD NU
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
260. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasile Daniel Minoritati Abținere
264. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
265. Vasilică Radu Costin PSD NU
266. Vass Levente UDMR NU
267. Văcaru Alin Vasile PSD NU
268. Velcea Nicolae PSD NU
269. Vexler Silviu Minoritati NU
270. Vișan George-Gabriel PSD NU
271. Vîlceanu Dan PNL DA
272. Vîrză Mihăiță PSD NU
273. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD NU
275. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
276. Weber Mihai PSD NU
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 17:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro