Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2017 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 30 mai 2017, ora 12:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 306/2015 pentru abrogarea Legii nr.37 din 7 aprilie 2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.9/2013 privind timbrul de mediu pentru autovehicule
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 130 53 26 16 13 11 15 1
- voturi pentru (DA):264 129 53 26 16 13 11 15 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL DA
161. Olteanu Daniel PNL DA
162. Oprea Dumitru PNL DA
163. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pașcan Emil-Marius PMP DA
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR DA
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
202. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
203. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
204. Sefer Cristian-George PMP DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simionca Ionuț PMP DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Suciu Matei PSD DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șotcan Theodora PSD DA
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tabugan Ion PMP DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tripa Florin-Dan PSD DA
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Varga Vasile PNL DA
247. Vasile Daniel Minoritati DA
248. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
249. Vasilică Radu Costin PSD DA
250. Vass Levente UDMR DA
251. Văcaru Alin Vasile PSD DA
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vișan George-Gabriel PSD DA
255. Vîlceanu Dan PNL DA
256. Vîrză Mihăiță PSD DA
257. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vosganian Varujan ALDE DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 2:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro