Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 220/2015 pentru completarea Legii nr. 205/2004 privind protecția animalelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:267 127 52 28 17 14 14 15
- voturi pentru (DA):201 124 9 27 14 14 2 11
- voturi împotrivă (NU):7 - 5 - 1 - 1 -
- abțineri:58 3 38 - 2 - 11 4
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PMP DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Bichineț Corneliu PMP Abținere
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL Abținere
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL Abținere
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati Abținere
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
100. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
101. Giugea Nicolae PNL Abținere
102. Goga Octavian PMP Abținere
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ignat Miron Minoritati Abținere
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ionescu George PNL Abținere
116. Ioniță Antoneta PNL Abținere
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL Abținere
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL Abținere
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocanu Adrian PMP DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Movilă Petru PMP Abținere
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
149. Neagu Nicolae PNL Abținere
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL Abținere
160. Olteanu Daniel PNL NU
161. Oprea Dumitru PNL Abținere
162. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Palăr Ionel PNL Abținere
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Pavel PNL Abținere
184. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL Abținere
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
204. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
205. Sefer Cristian-George PMP Abținere
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP Abținere
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
225. Szabó Ödön UDMR NU
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL Abținere
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL NU
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL Abținere
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PMP NU
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Tîlvăr Angel PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
241. Toma Ilie PSD DA
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Turcan Raluca PNL Abținere
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
247. Ursu Răzvan-Ion PSD Abținere
248. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
249. Varga Vasile PNL NU
250. Vasile Daniel Minoritati DA
251. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
252. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile PSD DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vișan George-Gabriel PSD DA
258. Vîlceanu Dan PNL Abținere
259. Vîrză Mihăiță PSD DA
260. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
264. Vosganian Varujan ALDE DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 2:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro